Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPierwsze 100 tys. zł na pomoc szpitalom z obywatelskiej zbiórki

Pierwsze 100 tys. zł na pomoc szpitalom z obywatelskiej zbiórki

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 11 kwiecień 2020 00:17

Towarzystwo Miłośników Miasta Bydgoszczy we współpracy z Urzędem Miasta Bydgoszczy prowadzi wśród bydgoszczan i firm zbiórkę funduszy na wsparcie bydgoskich szpitali. Zbiórka trwa, rozdysponowano już pierwsze 100 tys. zł zebranych już pieniędzy.

Po 40 tys. zł otrzymały szpitale, które decyzją wojewody są obecnie na pierwszym froncie walki z COVID-19, czyli Wojewódzki Szpital Zakaźny oraz Kujawsko-Pomorskie Centrum Pulmonologi. Z założenia, pacjenci podejrzewani o zachorowania na koronawirusa, są kierowani do tych jednostek. Przekazane przez darczyńców pieniądze służyć będą zakupowi środków ochrony osobistej dla personelu, czyli maseczek, fartuchów oraz kombinezonów. Jak ważna jest ochrona personelu, pokazują problemy chociażby Szpitala Uniwersyteckiego im. Biziela, gdzie doszło do zarażeń wielu pracowników, co przekłada się na funkcjonowanie szpitala.

 

Kolejne 20 tys. zł otrzyma Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Bydgoszczy. Ratownicy medyczni również narzekają na brak masek, choć z uwagi na kontakt z chorymi na pierwszej linii, są szczególnie narażeni.

 

Zbiórka jest dalej prowadzona, można ją wesprzeć poprzez link – zrzutka.pl/z/wspieramybydgoskieszpitale lub przelewem na konto 11 1020 1462 0000 7202 0364 6866

W przypadku pytań informacji udziela Urząd Miasta Bydgoszczy: adres e-mail: bks@um.bydgoszcz.pl lub pod numerem tel.: 795 160 843.

 

Warte obejrzenia

  • Chemik będzie próbował włączyć się w grę o III ligę?

    W sobotę 10 kwietnia rozegraną drugą kolejkę w ramach grupy mistrzowskiej – najciekawszym meczem był pojedynek lidera Zawiszy Bydgoszcz z Włocłavią Włocławek, ten mecz nie przyniósł jednak bramek, bliżej zwycięstwa byli gospodarze, ale pod koniec pierwszej połowy rzutu karnego nie wykorzystał Kamil Żylski. Przewaga Zawiszy nad Włocłavią oraz Liderem Włocławek to 3 punkty oraz jeden mecz zaległy w zanadrzu.

    Etykiety: piłka nożna
  • Stroje sportowe z własnym nadrukiem – gdzie zamówić?

    Drużyny i zespoły zamawiające oficjalne komplety meczowe, nierzadko spotykają się z problemem z dalszą personalizacją odzieży. Zamawianie strojów w jednym miejscu i wysyłka do specjalnej drukarni, która zrealizuje sportowe nadruki, wiąże się z dodatkowymi kosztami, które obciążają budżet klubu sportowego, szkoły, czy też kieszeni rodziców, których dziecko uczęszcza na treningi sportowe. Gdzie zatem najlepiej i najtaniej spersonalizować stroje sportowe?

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021

Wiadomości z regionu