Jesteś tutaj: HomeInformator

Wybory do Rad Osiedli w Bydgoszczy

Napisał piątek, 10 kwiecień 2015 16:48

Planone terminy wyborów:

Kalendarz wyborczy na kwiecień 2015 roku

Instytucje kultury w Inowrocławiu

Napisane przez środa, 08 kwiecień 2015 01:00

W dzisiejszej dzielnicy Inowrocławia Szymborzu urodził się niegdyś Jan Kasprowicz, jeden z wybitniejszych polskich poetów. Jego twórczość wpisała się w dzieje narodu polskiego na stałe, choć szczególną czcią cieszy się na rodzinnych Kujawach. W Inowrocławiu mieści się jego pomnik oraz muzeum jego imienia. Główną instytucją animującą życie kulturalne Inowrocławia jest natomiast Kujawskie Centrum Kultury.

Historia Bydgoszczy

Napisane przez wtorek, 07 kwiecień 2015 16:51

Szukając zrozumienia Bydgoszczy musimy przede wszystkim znać dzieje, które kreowały jej ducha. Swój wkład w tożsamość tego miasta mieli zarówno Niemcy chcący zrealizować wizję ,,małego Berlina”, tak samo jak ci walczący o polskość grodu nad Brdą. Historia zna też czarne daty jak wrzesień 1939 roku, gdy sąsiad stanął przeciwko sąsiadowi i był gotowy zamordować. Były momenty, gdy Bydgoszczy groziła degradacja, podobnie jak w dzisiejszej rzeczywistości, były jednak też zrywy, gdy gród założony przez Kazimierza Wielkiego był jednym z najszybciej rozwijających się polskich ośrodków.

Port Lotniczy Bydgoszcz

Napisane przez wtorek, 07 kwiecień 2015 16:38

Jedyne lotnisko pasażerskie w województwie kujawsko-pomorskim. Jego początki sięgają już okresu I światowej, gdy wybudowano lotnisko na potrzeby armii niemieckiej. Po II wojnie światowej przez pewien okres lotnisko służyło celom pasażerskim. Reaktywacja portu lotniczego nastąpiła w roku 2004.

Instytucje kultury

Napisane przez wtorek, 07 kwiecień 2015 16:24

Bydgoszcz znana jest jako miasto muzyki. To w grodzie założonym przez króla Kazimierza III Wielkiego mieści się Filharmonia Pomorska, Opera Nova, czy znana z utalentowanych absolwentów Akademia Muzyczna. Turystów przed filharmonią zachwycają letnie koncerty z tańczącymi fontannami, nieopodal pomnika niezwykle zasłużonego dla kultury Andrzeja Szwalbe. Swój urok mają także koncerty odbywające się przy fontannie ,,Potop”.

Rozkład jazdy komunikacji publicznej w Bydgoszczy

Napisane przez wtorek, 07 kwiecień 2015 15:09

Rozkład jazdy autobusów i tramwajów realizujących zadania na rzecz Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy.

Bydgoski Rower Aglomeracyjny

Napisał niedziela, 05 kwiecień 2015 21:09

Bydgoszczanie oraz goście ich miasta mogą korzystać z wypożyczalni rowerów miejskich. Obecnie do dyspozycji jest 590 rowerów, które zostały rozmieszczone na 54. mobilnych stacjach. Przedstawiamy krótki poradnik, jak należycie korzystać z BRA.