Jesteś tutaj: HomePolecane

Od czego zacząć przygodę z akwarystyką?

Napisane przez wtorek, 24 listopad 2020 10:49

Wielu fascynuje podwodny świat, który w normalnych okolicznościach jest dla nas ukryty. Zwierzęta wodne zdecydowanie różnią się od stworzeń lądowych, a obserwacja ich w naturalnych warunkach jest niezwykłym doświadczeniem. Nic dziwnego, że tylu śmiałków do wody ciągnie, ci jednak, którzy wolą odkrywać ten podwodny świat z perspektywy własnej kanapy, mogą sobie na to pozwolić, dzięki własnemu akwarium.

Kredyt hipoteczny na dom

Napisane przez poniedziałek, 16 listopad 2020 11:49

Czy wiesz, że kredyt hipoteczny posiada już prawie 3 miliony Polaków? To jedno z najbardziej popularnych zobowiązań bankowych, jednocześnie produkt obarczony wysokim ryzykiem. Kredyt hipoteczny charakteryzuje się wysoką wartością - średnio to 350 tysięcy złotych oraz długim okresem współpracy z instytucją bankową, maksymalnie do nawet 30 lat.

Bez względu na to, czy potrzebujemy fachowca do remontu, hydraulika, biura rachunkowego czy ekipy sprzątającej, zwykle decydujemy się zapytać o kogoś polecanego wśród znajomych lub poszukać w Internecie. Jakie są wady i zalety obu sposobów?

Istnieją w życiu sytuacje, w których nasze prawo może zostać obciążone innym prawem, by korzystanie z tego drugiego było możliwe. Mowa o służebności. Co to takiego? Wyjaśniamy!

Służebność – czym jest?

Python - język programowania, który podbija 2020 rok

Napisane przez poniedziałek, 26 październik 2020 14:18

Język programowania Python od kilku lat wzbija się w rankingu najpopularniejszych języków programowania. Aktualnie oscyluje na drugim miejscu, jednakże z języków backendowych wybija się znacząco przejrzystością i spoistością. Jednocześnie jest jednym z najczęściej wybieranych języków, dla osób rozpoczynających swoją przygodę z programowaniem. Wysokie zarobki i coraz większe zapotrzebowanie na specjalistów posługujących się Pythonem kuszą także doświadczonych programistów do rozpoczęcia nauki języka.

Dzięki zdobyczom technologii coraz więcej rzeczy możemy zrobić z domu. Zakupy online z kotkiem siedzącym na kolanach, opłacenie rachunków podczas robienia kolacji czy zakup ubezpieczenia podczas oglądania filmu w telewizji. A to tylko niektóre z przykładów wygody związanej z cyfryzacją. Właśnie porównywarki ubezpieczeń potrafią bardzo ułatwić życie – kilka kliknięć i odpowiednia polisa wybrana, dzięki zestawieniu wszystkich ofert towarzystw. Jednak czy istnieje działający kalkulator OC bez podawania danych osobowych? Przekonajmy się. 

Coraz więcej firm wysyła swoich pracowników w podróż służbową samolotem – ten nowoczesny środek transportu pozwala szybko i bezpiecznie dotrzeć na miejsce. Jak w takiej sytuacji należy rozliczać koszty delegacji? Czy transfer na lotnisko to część podróży służbowej?

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Zwróciłem się z apelem do Marszałek Sejmu o wprowadzenie do planu prac komisji debaty nad utworzeniem Uniwersytetu Medycznego w Bydgoszcczy. Głównym problemem walki z epidemią, jak się okazuje, nie są dzisiaj pieniądze, nie są maseczki, nawet nie są respiratory, ale jest nim czynnik ludzki, czyli specjaliści

- tutaj