Jesteś tutaj: HomeSamorządowcy

Biała Księga na 15-lecie województwa

Napisane przez środa, 22 maj 2013 19:08

Szanowni samorządowcy i społecznicy,

Za kilka tygodni będziemy ,,Świętować” 15-lecie funkcjonowania województwa kujawsko-pomorskiego. Pojawił się cudzysłów, gdyż na dużym obszarze województwa nie ma czego świętować.

Plebiscyt - Perełki Kujaw i okolic

Napisane przez czwartek, 18 kwiecień 2013 16:31

Portal Kujawski wraz ze stowarzyszeniem Instytut Rozwoju Bydgoszczy organizuje plebiscyt którego celem jest promocja turystyczna zachodniej części województwa kujawsko-pomorskiego. Chcemy pokazać mieszkańcom regionu, że mamy prawdziwe skarby, o których nie do końca wiemy.

Zachęćmy mieszkańców do udziału w konsultacjach społecznych

Napisane przez wtorek, 18 grudzień 2012 18:24

Do 15 stycznia mieszkańcy województwa kujawsko-pomorskiego mogą wyrażać swoje opinie w sprawie strategii rozwoju tego obszaru. Wcześniej swoje uwagi do tego dokumentu przedstawiali samorządowcy.

PKP PLK planuje likwidacje torów

Napisane przez środa, 12 grudzień 2012 20:56

Zarządca sieci kolejowej w Polsce PKP Polskie Linie Kolejowe planuje oszczędności po przez pozbycie się około 3 tysięcy kilometrów torów. Część z nich mogła by zostać przekazana samorządom, pozostałe miały by zostać rozebrane.

Powstanie Wielkopolskie – nasza wspólna historia

Napisane przez środa, 05 grudzień 2012 17:50

Za kilka tygodni obchodzić będziemy kolejną rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego, dość istotnego wydarzenia w historii Polski, ale i także regionu. Walki toczyły się bowiem także w dzisiejszym powiecie nakielskim i inowrocławskim oraz podbydgoskiej Brzozie.

 

Instytut: BiT City nie opłacalne

Napisane przez poniedziałek, 03 grudzień 2012 14:17

Stowarzyszenie Instytut Rozwoju Bydgoszczy zwraca się do samorządowców o zainteresowanie przebiegiem BiT City, który proponuje Urząd Marszałkowski.

Stanowiska – listopad

Napisane przez sobota, 01 grudzień 2012 18:19

Omawiamy naszym zdaniem najistotniejsze stanowiska a i apele Rad Gmin przyjęte w ostatnim tygodniu. Liczymy, że ta publikacja okaże się pomocna w Państwa pracy.

 

Warte obejrzenia

Dyskuskusje

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021