Jesteś tutaj: HomeBydgoszcz

 

Wątpliwości NIK-u poruszał już przed rokiem radny

Napisane przez piątek, 23 marzec 2018 07:44

Najwyższa Izba Kontroli wyraziła wątpliwości co do zasadności przekazywania pieniędzy z budżetu miasta na rzecz Cywilno-Wojskowego Związku Sportowego ,,Zawisza”, który zajmuje się zarządzaniem obiektami sportowymi przy ulicy Gdańskiej 163 i Sielskiej w Fordonie. Prezydent Rafał Bruski uważa, że wątpliwości NIK są bezpodstawne.

Dość duża liczba niebezpiecznych wypadków z udziałem pieszych sprawiła, że w Bydgoszczy rozgorzała dyskusja na temat bezpieczeństwa, w tym przede wszystkim właściwego oświetlenia przejść dla pieszych. Prezydenta Rafał Bruski zlecił audyt, po którym pojawiły się pierwsze rekomendację.

PESA wygrywa przetarg dla Tramwajów Śląskich

Napisane przez czwartek, 22 marzec 2018 13:40

PESA Bydgoszcz będąc w trakcie restrukturyzacji, szuka nowych zamówień. Jak przyznał w mediach nowy prezes, bydgoska firma nie musi już wygrywać wszystkich przetargów, ale o te ciekawsze zamierza walczyć. W poniedziałek PESA wygrała przetarg na dostawę do 40 tramwajów dla Śląska.

Światopoglądowa wojna o aborcję trwa...

Napisane przez czwartek, 22 marzec 2018 11:04

W piątek o godzinie 18 na Starym Rynku odbędzie się ,,Czarny Piątek / Strajk Kobiet. Ma być to odpowiedź na pozytywną opinię sejmowej Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka wobec obywatelskiego projektu ustawy fundacji Kai Godek, zaostrzającego przepisy antyaborcyjne. Środowiska lewicowe, chcą przy okazji zrobić z niej persona non grata nad Brdą.

Szaleńcza ucieczka 18-letniego kierowcy

Napisane przez środa, 21 marzec 2018 23:40

W poniedziałek policjanci zauważyli, że kierujący hondą nie ma włączonych świateł mijania – postanowili zatrzymać niesfornego kierowcę do kontroli. Kierujący zignorował wezwanie funkcjonariusza i przyśpieszył. Inny z patroli policyjnych widząc uciekającą hondę, rozpoczęli pościg.

RDOŚ chce ukarania spółki Tramwaj Fordon

Napisane przez czwartek, 22 marzec 2018 00:25

Dzisiaj mieszkańcy ulic Harcerskiej, Maratońskiej, Weteranów oraz Inwalidów złożą w Radzie Miasta Bydgoszczy petycję, w której oczekują podjęcia uchwały, która zmniejszy uciążliwość funkcjonowania w ich sąsiedztwie estakady tramwajowej (okolice węzła Bydgoszcz Wschód). O uciążliwym hałasie mieszkańcy mówili podczas ostatniej sesji Rady Miasta.

Patronem V LO przy ulicy Szarych Szeregów 4a jest obecnie Leon Kruczkowski, postać w ocenie IPN propagująca ustrój komunistyczny. Dlatego w przyszłą środę, na wniosek społeczności szkolnej, Rada Miasta Bydgoszczy wybrać ma nowego patrona.

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Czy marszałek faworyzuje toruński klub?

  Pałac Bydgoszcz i KS Poli Budowlani Toruń to dwaj reprezentanci województwa kujawsko-pomorskiego w najwyższej klasie rozgrywek siatkówki kobiet. Oba kluby walczą o utrzymanie w rozgrywkach. Okazuje się, że toruński klub może liczyć na wsparcie Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego, czyli również bydgoszczanie dokładają się do wzmacniania rywalek bydgoskiego Pałacu.

 • Z meczu GLKS Dobrcz z Zawiszą

  Rozgrywany na zmarzniętej murawie, przy wietrze mecz, był przede wszystkim spotkaniem walki. Mogliśmy zobaczyć w nim wiele męskiej gry i walki o piłkę. Nie było to jednak z powodu panujących warunków spotkanie pełne piłkarskiego polotu.

Wiadomości sportowe

Kosma Złotowski

 • PO z PSL próbują wprowadzić egzotyczny podział województwa na okręgi

  Co łączy Osielsko z Mogilnem? Niedługo mieszkańcy obu gmin mogą mieć wspólnych reprezentantów w Sejmiku, razem zresztą z mieszkańcami Inowrocławia. Marszałek województwa proponuje dość duże przemeblowanie w podziale województwa kujawsko-pomorskiego na okręgi. Ma duże szanse swój pomysł przeforsować, bowiem koalicja PO – PSL ma bezproblemową większość w sejmiku.

 • Dodatkowe 30 mln zł od rządu na drogi w regionie

  Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz poinformował w środę, iż podczas narady wojewodów z premierem Mateuszem Morawieckim, usłyszał informację, że rząd przeznaczy dodatkowe 30,5 mln zł dla województwa kujawsko-pomorskiego, na remonty i przebudowy dróg lokalnych.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.