Jesteś tutaj: HomeBydgoszcz

 

Nacjonalizacja PESA w 100%

Napisane przez niedziela, 27 maj 2018 00:00

Polski Fundusz Rozwoju zakończył rozmowy z władzami PESA Bydgoszcz w sprawie zasad przejęcia udziałów w spółce przez Skarb Państwa. W piątek podpisano w tej sprawie umowę inwestycyjną.

Trwa remont śluzy Okole (zdjęcia lotnicze)

Napisane przez sobota, 26 maj 2018 11:02

Do końca października powinien zakończyć się remont śluzy nr 3 Kanału Bydgoskiego Okole. Obecnie przez śluzę nie przepływa kanał, w jej wnętrzu pracuje natomiast ciężki sprzęt.

Do rozpoczęcia kampanii wyborczej jeszcze kilka dobrych tygodni, nie oznacza to jednak, że obecnie nic się nie dzieje, co może o wynikach wyborów w jakimś stopniu zdecydować. Obserwować możemy bowiem chociażby próbę wciągnięcia na listy wyborcze Koalicji Obywatelskiej przedstawiciele organizacji społecznych, probydgoskich, ruchów miejskich. Trudno powiedzieć czy to się uda, na pewno jednak strona społeczna będzie musiała zmierzyć się z wieloma dylematami.

Na Bartodziejach może powstać kąpielisko

Napisane przez sobota, 26 maj 2018 08:15

Balaton jest sztucznym jeziorem powstałym po likwidacji działającej na przełomie XIX i XX wieku cegielni na Bartodziejach. W latach 70-tych XXI wieku postanowiono obszar nad Balatonem zagospodarować rekreacyjnie. Ratusz rozważa utworzenie sztucznego kąpieliska na Bartodziejach.

Prezydent zaprasza na zwiedzanie swojego gabinetu

Napisane przez piątek, 25 maj 2018 20:07

W związku z przypadającym w niedzielę świętem Samorządu Terytorialnego, w sobotę w bydgoskim ratuszu odbędą się Drzwi Otwarte, w trakcie którego będzie można odwiedzić gabinet prezydenta Bydgoszczy, gabinet przewodniczącego Rady Miasta, czy porozmawiać osobiście z  samorządowcami.

Na razie egzekucji tartaku nie będzie

Napisane przez piątek, 25 maj 2018 13:42

Po informacji o poważnym pożarze w gdyńskiej firmie, która miała w poniedziałek 28 maja przeprowadzić egzekucję tartaku przy ulicy Ujejskiego, jej przeprowadzenie w tym terminie stanęło pod dużym znakiem zapytania. Urząd Wojewódzki informuje dzisiaj, że w poniedziałek do egzekucji na pewno nie dojdzie.

Rozbudowa Grunwaldzkiej z lotu ptaka (wideo)

Napisane przez czwartek, 24 maj 2018 22:29

Od kilku tygodni na dobre prowadzone są prace związane z poszerzeniem ulicy Grunwaldzkiej od węzła Zachodniego do Pawłówka (budowany węzeł drogi ekspresowej S-5) do standardu dwupasmowego. Na Czyżkówko rozpoczęło się wyburzanie pierwszych budynków, najbardziej widowiskowe prace odbywają się natomiast w lesie pomiędzy Czyżkówkiem i Osową Górą.

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Awans Zawiszy jeszcze nie w ten weekend

  Niebiesko-czarni w ten weekend odpoczywali za sprawą oddania meczu walkowerem przez Gryfa Piaseczno. Fanów bydgoskiego klubu mógł interesować natomiast pojedynek wicelidera Fali Świekatowo z trzecią drużyną Tucholanką Tuchola, który mógł przesądzić o bezpośrednim awansie Zawiszy do V ligi.

 • Polki powalczą na Kujawach o awans na Mistrzostwa Europy

  Stawka turnieju Elite Round będzie awans na kobiece Mistrzostwa Europy U19 w piłce nożnej, których gospodarzem będzie Szwajcaria. Reprezentantki Polski o miejsce w kontynentalnej elicie powalczą z Norweżkami, Islandkami i Greczynkami. Turniej odbędzie się na stadionach województwa kujawsko-pomorskiego.

Wiadomości sportowe

Kosma Złotowski

 • Regionalne pociągi coraz bardziej punktualne

  Kiedyś drwiono z punktualności kolei tłumacząc skrót PKP jako – Poczekaj Kiedyś Przyjedzie. Z roku na rok można zauważyć, że z punktualnością jest coraz lepiej, problemy występują zaś głównie w okresie gdy mamy do czynienia z niesprzyjającą aurą. Cały czas nam jednak daleko do standardów z Japonii, gdzie za skandal uznano naruszenie rozkładu jazdy o zaledwie 20 sekund.

 • Marszałek eksponuje barwy Cesarstwa Niemieckiego

  Wywieszenie czyichś barw do góry nogami traktowane jest jako wyrażenie dezaprobaty i braku szacunku. Niekiedy może z tego wyjść wywieszenie zupełnie innej flagi. Marszałek województwa Piotr Całbecki na swoim profilu Facebook-owym, w eksponowanym miejscu umieścił barwy przypominające flagę Cesarstwa Niemieckiego.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.