Jesteś tutaj: HomeBydgoszcz

 

Jak może wyglądać wnętrze hali targowej

Napisane przez niedziela, 19 sierpień 2018 00:18

Konsultacje społeczne już za nami, teraz w oparciu o to co w nich mieszkańcy i środowiska zgłosili, opracowana zostanie przez specjalny zespół koncepcja funkcjonalno-użytkowa. Niezależnie od tych prac ogłoszony został konkurs dla studentów i absolwentów na opracowanie projektu-wizualizacji zagospodarowania hali targowej. Prace konkursowe pokazują, jakie mogą być funkcje tego miejsca.

W czwartek informowaliśmy o tym, że w przyszłym tygodniu Rada Miasta Bydgoszczy zamierza zająć stanowisko, aby przy kształtowaniu uchwał krajobrazowych, uwzględnić odstępstwa zakładające rozbudowę stacji kolejowej Bydgoszcz Emilianowo. Zabiega o to członek zarządu PKP SA, a do tej prośby przychylnie ustosunkował się prezydent Rafał Bruski.

W stronę Nowego Kanału Bydgoskiego

Napisane przez sobota, 18 sierpień 2018 00:20

W dalekosiężnych planach rządowych znajduje się dostosowanie drogi wodnej E-70 do V klasy żeglowności (dzisiaj na większości polskiego odcinka jest to II klasa). Z racji zabytkowego charakteru obecnego przebiegu drogi wodnej E-70 i braku możliwości ,,wyprostowania” Brdy na odcinku bydgoskim, uzyskanie V klasy będzie wymagać albo jak wskazywał minister Materna nowego jej poprowadzenia przez Wartę i Gopło lub jak forsują bydgoscy naukowcy budowę wobec Noteci kanału lateralnego, wraz z budową obejścia Bydgoszczy.

Co dalej z parkiem Witosa?

Napisane przez piątek, 17 sierpień 2018 16:18

Kilka tygodni temu doszło do sensacyjnego odkrycia archeologów, iż pod Parkiem Ludowym im. Wincentego Witosa, którego rewitalizacja już się rozpoczęła, znajdować się może ok. 80 tys. ludzkich szczątków, jako pozostałości po dawnym cmentarzu, który nie został nigdy rzetelnie ekshumowany. Wstrzymano prace – teraz powstały rekomendacje co do kierunku dalszej rewitalizacji.

Król Kazimierz na razie nigdzie się nie rusza

Napisane przez piątek, 17 sierpień 2018 16:09

Temat zamknięty – tak na dzisiaj ocenia prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski dyskusję o przenosinach pomnika Kazimierza III Wielkiego na Stary Rynek, którym w ostatnim czasie żyły media. Zdaniem prezydenta okres przedwyborczy był złym czasem na taką dyskusję.

Coraz bliżej kolejowego intermodalnego terminalu przeładunkowego

Napisane przez czwartek, 16 sierpień 2018 19:58

PKP SA wnioskuje do samorządów, aby w kształtowaniu obszaru chronionego krajobrazu, uwzględnić możliwość rozbudowy dzisiejszej stacji kolejowej Bydgoszcz Emilianowo (faktycznie gmina Nowa Wieś Wielka) o infrastrukturę terminalu przeładunkowego. Takie pisma świadczą o tym, że PKP SA poważnie myśli o takiej inwestycji. I to jest na pewno dla naszego regionu dobra informacja.

Trwające prace inwestycyjne wpłynęły na zakorkowanie miasta. Daniel Kaszubowski, działacz partii Zieloni, przedstawia swoje obserwacje dotyczące komunikacji Kapuścisk z Placem Teatralnym.

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Wbrew wynikowi dla Zawiszy nie była to łatwa przeprawa

  Wynik 2 kolejki V ligi rozgrywanej w Jabłonowie Pomorskim może sugerować, że niebiesko-czarni zespołowi Naprzodu zgotowali pogrom na boisku. Będąc na meczu przeżywało się jednak ogromne emocje, bowiem gospodarze mieli sytuację, aby sprawić niespodziankę w meczu przeciwko Zawiszy.

 • Pogrom po ciężkim meczu w Jabłonowie Pomorskim

  Dobry, nerwowego początek - tak można w skrócie opisać mecz 2 kolejki V ligi w Jabłonowie Pomorskim, blisko granicy z województwem warmińsko-mazurskim. Gospodarze podeszli do tego meczu ambitnie i przy odrobinie szczęścia mogli prowadzić po pierwszej połowie.

Wiadomości sportowe

Kosma Złotowski

 • Marszałek ogłasza przetarg na organizację wycieczek rowerowych

  Zorganizowane rajdy rowerowe czy spływy kajakowe odbywają się w naszym województwie dość regularnie i zazwyczaj ich organizacja odbywa się bez problemu oraz większej filozofii. Urząd Marszałkowski w Toruniu widocznie ma wątpliwości co do jakości takiej oddolnej pracy, bowiem planuje zorganizować na przełomie września i października kilka rajdów rowerowych,, wynająć do tego profesjonalną firmę i zapłacić jej z naszych podatków.

 • Dopiero w sierpniu 1920 roku Polska przypieczętowała niepodległość

  Kto wie, czy gdyby Bitwa Warszawska, na pamiątkę której ustanowiono Święto Wojska Polskiego, przebiegła w inny sposób, to czy proklamowana 11 listopada 1918 roku niepodległość Polski, nie byłaby tylko kilkunasto miesięcznym epizodem. Stąd też w momencie gdy zbliżamy się do 100-tej rocznicy ogłoszenia niepodległości Polski 11 listopada 1918 roku, pamiętajmy, że to nie był jeszcze koniec walki o niepodległość.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.