Jesteś tutaj: HomeBydgoszcz

 

SLD rozpoczyna kampanie. ,,Bydgoszcz to ludzie”

Napisane przez poniedziałek, 24 wrzesień 2018 21:06

W poniedziałkowy wieczór z oficjalną kampanią samorządową ruszył komitet SLD Lewica Razem w Bydgoszczy. Hasłem kandydatki na prezydenta Bydgoszczy Anny Mackiewicz będzie ,,Bydgoszcz to ludzie”.

Na lipcowym posiedzeniu Komisji Rozwoju Regionalnego i Infrastruktury zastępca dyrektora jednego z departamentów Urzędu Marszałkowskiego przedstawił radnym pogląd, iż budowa ,,suchego portu” w Emilianowie jest sprzeczna z polityką województwa zakładającą budowę portu rzecznego na Wiśle. Dzisiaj na sesji Sejmiku Województwa pytał o to radny Andrzej Walkowiak, wskazując, iż takie stanowiska mogą być zagrożeniem dla realizacji inwestycji.

Marszałek wycofuje kontrowensyjną uchwałę

Napisane przez poniedziałek, 24 wrzesień 2018 10:55

Sejmik nie uchwali dzisiaj planu zagospodarowania przestrzennego województwa kujawsko-pomorskiego. Kontrowersje w tym dokukencie budziły zapisy zakładające utworzenie bipolu bydgosko-toruńskiego. O zniesienie punktu z porządku obrad zawnioskował Zarząd Województwa.

Muzeum Okręgowe ma już 95 lat

Napisane przez poniedziałek, 24 wrzesień 2018 07:20

W czwartek 20 września w Bibliotece Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego odbyła się uroczystość jubileuszu 95-lecia Muzeum Okręgowego im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy. Była to okazja do podsumowania prawie wiekowej tradycji oraz podziękowań, a także spojrzenia w przyszłość.

Dlaczego budowa przystanków wiedeńskich idzie tak wolno?

Napisane przez sobota, 22 wrzesień 2018 20:30

W sobotę przypadał Europejski Dzień Bez Samochodu, z tej okazji na kilka godzin ulica Długa została fizycznie wyłączona z ruchu, choć wjechał na nią zabytkowy autobus, w którym odbyła się ciekawa debata. Organizacje pozarządowe zajmujące się bezpieczeństwem pieszych oraz transportem publicznym tego dnia były otwarte dla gości. Również policjanci oferowali bezpłatne oznakowanie rowerów.

Na poniedziałkowej sesji Sejmiku Województwa, najprawdopodobniej ostatniej w tej kadencji, radni mają głosować nad uchwaleniem planu zagospodarowania przestrzennego województwa. Dokument w kształcie proponowanym przez Zarząd Województwa budzi w Bydgoszczy kontrowersje. Przyglądamy się temu dokumentowi.

Bruski: Tylko konkrety

Napisane przez sobota, 22 wrzesień 2018 17:21

,,Tylko konkrety” - takie hasło wyborcze przyjął prezydent Rafał Bruski, które ogłosił w czasie sobotniej konwencji wyborczej, która odbyła się w Fordonie, w Centrum Aktywnej Rehabilitacji i Sportu. Prezydent Bydgoszczy mówił o ostatnich 8 latach swoich rządów oraz o tym jaką Bydgoszcz chciałby zostawić w 2023 roku, gdy zakończy się jego trzecia kadencja.

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Skrót meczu: Zawisza – Unia Wąbrzeźno

  Mecz ten patrząc na wynik gładko wygrali niebiesko-czarni, to jednak najładniejszą bramkę zdobyli goście. Zapraszamy do obejrzenia skrótu z meczu 7 kolejki V ligi.

 • Unia stawiała opór, ale przegrała wysoko

  W meczu 7 kolejki V ligi Zawisza pokonał przy ulicy Sielskiej w Fordonie Unię Wąbrzeźno. Rywala nie można było jedna lekceważyć, bowiem przez tygodniem Unia niespodziewanie pokonała w Łochowie miejscowy Sportis. W konfrontacji z Zawiszą nerwowo było przez jakieś pół godziny.

Wiadomości sportowe

Kosma Złotowski

 • Na sejmiku: Presja rządowa nie służy sprawnemu realizowaniu inwestycji unijnych

  Rząd,a w szczególności wiceminister rozwoju Jerzy Kwieciński z niepokojem ocenia wdrażanie funduszy unijnych przez część województw, w tym kujawsko-pomorskie, wskazując iż w praktyce może to doprowadzić do utraty części alokacji. Słowa krytyczne pod adresem polityki rządu w tym zakresie padły natomiast na poniedziałkowej sesji sejmiku z ust dyrektora w Urzędzie Marszałkowskim.

 • Czy marszałek nie prowadzi kampanii za publiczne pieniądze? PiS kieruje zawiadomienie do PKW

  Politycy Prawa i Sprawiedliwości zarzucają Zarządowi Województwa reprezentującego koalicję PO-PSL, że z jednej strony zbyt wolno wdraża fundusze unijne, przez co grozi naszemu województwu nawet możliwość ich bezpowrotnego zwrotu, zaś z drugiej strony wydatkuje publiczne pieniądze, aby robić sobie reklamę w gazetach.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.