Jesteś tutaj: HomeBydgoszcz

 

Bydgoskie ulice mogą sprawiać wrażenie zapuszczonych

Napisane przez środa, 03 czerwiec 2020 13:45

W ostatnich dniach przemieszczając się po Bydgoszczy zwrócimy uwagę na bujnie rosnące trawy przy jezdniach, przypominające zapuszczone łąki. Jest to w Bydgoszczy coś nowego, bowiem w poprzednich latach przyzwyczailiśmy się do estetycznie skoszonych trawników. Mamy jednak do czynienia z działaniem celowym.

Czas posprzątać Puszczę Bydgoską

Napisane przez środa, 03 czerwiec 2020 11:39

Po okresie jesienno-zimowym wchodząc do lasu często możemy zauważyć różnego rodzaju odpady, które sprawiać mogą, że popsują nam obcowanie z przyrodą. W ostatnim czasie pojawił się też nowy rodzaj odpadu, w postaci zużytej maseczki ochronnej. Od kilku lat organizowana jest obywatelska akcja ,,Czysta Puszcza Bydgoska”. Najbliższa odbędzie się w najbliższy weekend 6-7 czerwca.

Bydgoski żłobek zamknięty przez sanepid z powodu COVID-19

Napisane przez wtorek, 02 czerwiec 2020 16:25

Od ubiegłej niedzieli (24 maja) nie odnotowano żadnych przypadków zarażenia COVID-19 w województwie kujawsko-pomorskim. Wczoraj do sanepidu dotarła informacja o potwierdzonym przypadku zachorowania w żłobku ,,Sloneczko” nieopodal Placu Poznańskiego. Zapadła decyzja o zamknięciu placówki.

,,wyPAD z Pałacu” - takie hasło pojawiło się na dwóch bilboardach na bydgoskich ulicach, nie wykluczone jednak, że będzie ich więcej. Nośniki reklamowe wykupił Komitet Obrony Demokracji za swoje składki i środki pozyskane od sympatyków.

W ubiegłym tygodniu obchodziliśmy 30. rocznicę pierwszych wyborów samorządowych po II wojnie światowej, stąd też rok 1990 zapamiętany będzie jako rok odrodzenia się polskiej samorządności. Z punktu widzenia bydgoskiej samorządności ważnym rokiem był rok 1920 oraz 1921. Stąd też warto też przyjrzeć się organizacji samorządności w Bydgoszczy przed stu laty.

Wojsko chce kupić od UTP kompleks w centrum miasta

Napisane przez środa, 03 czerwiec 2020 00:06

Główny kampus Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego mieści się przy ulicy prof. Kaliskiego w Fordonie, uczelnia posiada jednak również obiekty w centrum miasta. Polityka władz UTP dąży natomiast do konsolidacji uczelni przy głównym kampusie, stąd też przygotowywana jest inwestycja związana z jego rozbudową.

55 procent firm (biorących udział w ankiecie skupionych w związku Pracodawcy Pomorza i Kujaw skorzystało z wsparcia w ramach rządowych instrumentów Tarczy Antykryzysowej. Sama ocena instrumentów oferowanych przez administrację rządową jest różna, czym mniejsze przedsiębiorstwo tym wyższa.

Komentarze

Warte obejrzenia

 • II Memoriał Ireny Szewińskiej odbędzie się w sierpniu

  Dokładnie jutro (30 maja) miał się rozpocząć na stadionie Zawiszy II Memoriał poświęcony, chyba największej polskiej lekkoatletce Irenie Szewińskiej. Z powodu pandemii koronawirusa zawody w tym terminie nie mogły się odbyć, pojawiło się też ryzyko, że w tym roku w Bydgoszczy nie będzie żadnych zawodów lekkoatletycznych, ale dosłownie przed kilkunastoma godzinami wyznaczono nowy termin.

 • Zawisza i Polonia w tym sezonie wrócą jeszcze na boisko

  Od pewnego czasu wiemy już, że rozgrywki piłkarskiej IV ligi zostały zakończone w sezonie 2019/2020 z powodu epidemii COVID-19. Cały czas nie było jednak wiadomo co z okręgowym Pucharem Polski. Te rozgrywki mają zostać dokończone w lipcu. Stawką rozgrywek okręgowych jest możliwość gry w Pucharze Polskim na szczeblu centralnym.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

O drodze S-10 Bydgoszcz-Torun w Sejmie RP 28.05.2020 ... Kto mydli oczy mieszkancom Kujaw i Pomorza Minister Schreiber czy Minister Infrastruktury /posłuchajcie/

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 29 maja 2020
O drodze S-10
 • Oficjalnie: Wybory jeszcze w czerwcu

  Tak jak się spodziewano już od kilku dni – wybory prezydenckie (które pierwotnie miały się odbyć 10 maja) odbędą się 28 czerwca. Dzisiaj decyzję w tej sprawie ogłosiła marszałek Sejmu Elżbieta Witek. Wybory mają się odbyć metodą hybrydową, czyli w lokalach wyborczych oraz dla korespondencyjnie dla chętnych.

 • Ministerstwo: Istnieje duża szansa na powodzenie partnerstwa publiczno-prywatnego na drogach wojewódzkich

  Gdy mowa o budowie dróg w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego w naszym województwie mówi się głównie o budowie drogi ekspresowej S-10 na odcinku Bydgoszcz – Toruń. W ramach PPP chce jednak budować również Samorząd Województwa drogi wojewódzkie. Jeżeli się to uda, to będzie to przedsięwzięcie pionierskie, bowiem w Polsce nie zbudowano jeszcze ani kilometra dróg wojewódzkich w tej formule.

  Etykiety: drogi wojewódzkie

Wiadomości z regionu