Jesteś tutaj: HomeBydgoszcz

 

Do tej pory tzw. strefę czystego powietrza z zakazem wjazdu wysokoemisyjnych samochodów wprowadził Kraków. Ministerstwo Klimatu i Środowiska chce, aby w dużych miastach takie strefy były obowiązkowe – początkowo w celu wyeliminowania samochodów z silnikiem diesla i wyprodukowanych przed 2004 rokiem.

Astoria gotowa na otwarcie

Napisane przez sobota, 06 marzec 2021 07:49

W poniedziałek – symbolicznie o godzinie 8:03 nastąpi otwarcie kompleksu nowej Astorii – dokładnie Centrum Rekreacji Astoria. Nowy basen, największy w województwie kujawsko-pomorskim będzie otwarty codziennie do godziny 22:00. Basen gotowy był już od jesieni, ale jego uruchomienie opóźniły rządowe obostrzenia.

W piątek prezydenta Bydgoszczy odwiedził wicemarszałek Sejmu, jednocześnie przewodniczący Nowej Lewicy Włodzimierz Czarzasty. Spotkanie, w którym udział wzięli parlamentarzyści dotyczyło m.in. zaprezentowanego przez rząd Krajowego Programu Obudowy, a także przyszłej współpracy politycznej, bowiem Lewica w Radzie Miasta jest w koalicji z Koalicją Obywatelską i prezydentem.

Kilkadziesiąt tysięcy bydgoszczan zakaziło się COVID-19

Napisane przez niedziela, 07 marzec 2021 00:29

W czwartek minęła rocznica od stwierdzenia w Polsce pierwszego pacjenta zakażonego COVID-19. Pierwsze przypadki w województwie kujawsko-pomorskim pojawiły się prawie dwa tygodnie później – dokładnie 17 marca. W gronie kilku pierwszych potwierdzonych przypadków było 5 osób znajdujących się w bydgoskich szpitalach.

Wisła w Fordonie zbliża się do stanu ostrzegawczego

Napisane przez piątek, 05 marzec 2021 10:18

W piątek o godzinie 7 poziom Wisły na wodowskazie w Fordonie wyniósł 505 centymetrów. Stan ostrzegawczy rozpoczyna się od 530 centymetrów. W ciągu ostatniej doby wzrósł on ponad 20 centymetrów. Wysoki poziom rzeki w naszym regionie ma związek z udrożnieniem pokrywy lodowej na wysokości Płocka.

Ilu bydgoszczan umiera z powodu smogu rocznie?

Napisane przez piątek, 05 marzec 2021 06:10

W 2016 roku w centrum Krakowa została powieszona tablica upamiętniająca ponad 6 tys. krakowian, którzy w latach 2000-2015 zmarli przedwcześnie z powodu smogu. Zazwyczaj upamiętnia się bohaterów oraz zasłużone postacie, tym razem chodziło też o to, aby skłonić do refleksji i podjąć walkę ze smogiem.

Minister Zdrowia oraz wojewodowie odpowiedzialni za organizowanie, planowanie, koordynowanie i nadzór nad systemem, nie stworzyli warunków do jego sprawnego funkcjonowania – czytamy w najnowszym raporcie Najwyższej Izby Kontroli, dotyczącym funkcjonowania Państwowego Ratownictwa Medycznego w latach 2018-2019. Raport dość negatywnie ocenia wojewodę kujawsko-pomorkiego.

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

  

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021
  • Narasta napięcie w związku z misją WHO w Chinach

    Misja pod egidą Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) w Wuhanie nie przyniosła dotąd jasnej odpowiedzi na nurtujące świat pytanie o pochodzenie koronawirusa. Amerykańskie media zarzucają Chinom ukrywanie danych. W atmosferze napięć politycznych zespół naukowców przełożył publikację wstępnego raportu.

    Etykiety: covid19
  • Dla młodego pokolenia etos Solidarności niewiele już znaczy. Politycy tego nie chcą natomiast widzieć

    Przed tygodniem byłem świadkiem jak policjanci znoszą z ulicy młodych aktywistów, którzy zablokowali ulicę Jagiellońską, domagając się większych działań rządzących na rzecz klimatu. Nie zamierzam chwalić takiego łamania przepisów, ale nie sposób nie zauważyć, że jest to autentyczna deklaracja tożsamościowa młodego pokolenia. Mogę mieć wobec tej rewolucji politycznej duże obawy, ale nie mogę udawać, że to się nie dzieje.

Wiadomości z regionu