Jesteś tutaj: HomeSport

Na czerwiec zaplanowano Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy

Napisane przez poniedziałek, 26 październik 2020 00:21

Planowane na 2-7 czerwca 2020 roku Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy miały być wstępem do Igrzysk Paraolimpijskih w Tokio, zawody się jednak nie odbyły z uwagi na trudną sytuację epidemiczną. World Para Athltics zdecydował, że turniej odbędzie się w dniach 1-5 czerwca 2021 roku. Gospodarzem będzie nadal Bydgoszcz.

Włocłavia pokonuje Sportis – rozpoczynamy mecze na szczycie

Napisane przez sobota, 24 październik 2020 16:47

Aż 13 kolejek musieliśmy czekać do pierwszego pojedynku pomiędzy zespołami z grupy tzw. czterech pretendentów do wygrania ligi – w sobotę w Łochowie Sportis podejmował lidera Włocłavię Włocławek (faktycznie zespół ten rozegrał jeden mecz więcej). Mecz ten był bardzo emocjonujący, pokazujący, iż w piłce nożnej nie ma nic pewnego. Zapraszamy do obejrzenia skrótu tego spotkania.

W meczach 12 kolejki swoje mecze wygrywali: Włocłavia Włocławek, Zawisza Bydgoszcz, Sportis Łochowo i Lider Włocławek, czyli kluby pretendujące do walki o 3 ligę, mające podobną liczbę punktów. Do tej pory zawodnicy tych klubów nie mieli okazji jeszcze stanąć naprzeciwko siebie.

W 11 kolejce IV ligi liderzy nie zawiedli – derby dla Zawiszy

Napisane przez niedziela, 11 październik 2020 11:44

Sportis Łochowo, Zawisza Bydgoszcz, Włocłavia Włocławek i Lider Włocławek, zespoły z czołówki tabeli w 11 kolejce bez większych kłopotów zdobyli po 3 punkty. W meczu derbowym Zawisza Bydgoszcz podejmował BKS Bydgoszcz.

Czterech pretendentów do III ligi po 10 kolejkach

Napisane przez niedziela, 04 październik 2020 19:35

Za nami 10 kolejek IV ligi kujawsko-pomorskiej, po których wyłoniła się grupa zespołów, które zacięcie walczą o awans do IV ligi – Włocłavia Włocławek (22 punkty – rozegrany jeden mecz więcej), Lider Włocławek, Sportis Łochowo i Zawisza Bydgoszcz (po20 punktów). Pomiędzy tymi klubami nie doszło jeszcze do bezpośrednich pojedynków, stąd też trudno ich siłę ze sobą porównywać. Przygotowaliśmy zestawienie, które pozwoli jednak pewne rzeczy zobrazować.

Rozgrywki IV ligowe robią się coraz ciekawsze, bowiem od kilku kolejek jesteśmy świadkami niespodzianek, które sprawiają kluby z niższych miejsc w konfrontacji z zespołami aspirującymi do awansu do III ligi. Na pozycję lidera wysuwa się Włocłavia Włocławek, która w niedzielę zmierzy się z Lechem Rypin, dalej mamy z równą liczbą punktów: Lidera Włocławek, Sportis Łochowo i Zawiszę Bydgoszcz – te kluby straciły dzisiaj punkty.

Kilka tygodni temu byliśmy świadkami fenomenalnego pojedynku w finale Okręgowego Pucharu Polski Kujawsko-Pomorskiego, gdy we Włocławku dopiero w rzutach karnych Unia Janikowo pokonała Zawiszę Bydgoszcz. Był to pojedynek III ligowca z IV ligowcem, w którym zespół o klasę wyższy wygrał o włos. Zawisza w finale edycji 2020/2021 już jednak nie zagra.

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Zwróciłem się z apelem do Marszałek Sejmu o wprowadzenie do planu prac komisji debaty nad utworzeniem Uniwersytetu Medycznego w Bydgoszcczy. Głównym problemem walki z epidemią, jak się okazuje, nie są dzisiaj pieniądze, nie są maseczki, nawet nie są respiratory, ale jest nim czynnik ludzki, czyli specjaliści

- tutaj