Jesteś tutaj: HomeInowrocław

Po interwencji radnego zabytkowy tramwaj odzyskał blask

Napisane przez piątek, 27 listopad 2020 15:23

W przeszłości w Inowrocławiu funkcjonowała komunikacja tramwajowa – dokładnie do 1962 roku. Przypomina o tym usadowiony przy ulicy Świętego Ducha zabytkowy tramwaj, będący jedną z atrakcji turystycznych centrum Inowrocławia. W październiku na jego zły stan – korozję, pomazanie grafitti – wskazywał radny opozycji Marcin Wroński.

W Inowrocławiu spór o spóźnioną dekomunizację Alejnikowa

Napisane przez czwartek, 26 listopad 2020 14:46

Zanosi się na kolejny spór inowrocławskiego samorządu z wojewodą – w tym tygodniu wojewoda Mikołaj Bogdanowicz wydał zarządzenie o zmianie nazwy ulicy Iwana Alejnikowa na zmarłego niedawno honorowego obywatela Inowrocławia Tadeusza Chęsego. Prezydent Ryszard Brejza zapowiada zaskarżenie uchwały. Jego zdaniem zmarły był przeciwko dekomunizacji tej ulicy.

Spór przewodniczącego Rady z wiceprezydent o ,,Krukówkę”

Napisane przez wtorek, 24 listopad 2020 11:13

W Parku Solankowym jedna z ławeczek nosi nazwę ,,Krukówki”, jest to forma upamiętnienia Grzegorza Kruka, byłego inowrocławskiego radnego oraz wieloletniego pracownika Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Inowrocławiu oraz kierownika Zakładu Zieleni i Schroniska dla Zwierząt w Inowrocławiu. Wiedzą o tym jednak tylko osoby ,,wtajemniczone” w inowrocławskie życie społeczne.

Inowrocław zainteresowany pozyskiwaniem ciepła z wód podziemnych

Napisane przez poniedziałek, 23 listopad 2020 12:29

Blisko 1/4 środków inwestycyjnych jakie zamierza wydatkować prezydent Inowrocławia w 2021 roku będzie przeznaczona na badania wód geotermalnych pod miastem, jako naturalnego źródła energii cieplnej. Zadanie inwestycyjne miałoby zostać sfinansowane z zewnętrznego dofinansowania.

- Blokowanie przez polski rząd wielomiliardowych dotacji unijnych dla mieszkańców Polski, przedsiębiorców, samorządowców, rolników, organizacji społecznych jest naruszeniem polskiej racji stanu. Niepowetowaną stratę może ponieść następne pokolenie – dziś ludzie młodzi – ocenia prezydent Inowrocławia Ryszard Brejza, komentując stanowisko Związku Miast Polskich, w którego zarządzie zasiada.

Główny temat, którym żyje w ostatnich dniach Inowrocław, to zapowiedź zarządu Kujawskiej Spółdzielni Mieszkaniowej zlikwidowania z końcem roku klubów osiedlowych: Kopernik, Przydomek i Rondo, działających na terenie Inowrocławia. Kluby obecnie i tak nie działają z uwagi na pandemię. Ta decyzja wywołała głosy oburzenia, właściwie ponad podziałami politycznymi.

Radny proponuje budowę spalarni w Inowrocławiu

Napisane przez czwartek, 19 listopad 2020 13:47

Radny koalicji Grzegorz Kaczmarek wystąpił na początku listopada z interpelacją do prezydenta Inowrocławia o budowę spalarni odpadów komunalnych, co w jego opinii pozwoli ograniczyć liczbę składowisk. Odpowiedź zastępcy prezydenta jest w tym zakresie jednak jednoznaczna.

Warte obejrzenia

 • Memoriał Ireny Szewińskiej awansował do rangi Gold w cyklu Continental Tour

  Pierwszą dobrą wiadomością dla Bydgoszczy jest ustalenie, że będzie gospodarzem również 3. Memoriału im. Ireny Szewińskiej, który odbędzie się 30 czerwca 2021 roku. Druga – będzie to wydarzenie już innej rangi o znacznie wyższym prestiżu – World Athletics awansowała Memoriał do rangi Gold, przez co kolejne mitingi będą wydarzeniami lekkoatletyczymi prawie najwyższej rangi, wyżej jest bowiem tylko Diamentowa Liga.

 • Zawisza bliski zakończenia roku na pozycji lidera, Sportis przegrywa sensacyjnie z ousiderem

  Dzisiaj rozgrywane były mecze 16 kolejki IV ligi – ostatniej w roku 2020; runda zasadnicza zakończy się po 18 kolejkach – pozostałe dwie rozegrane zostaną wiosną. Prawie wszystkie kluby mają jednak jeszcze do rozegrania w tym roku zaległe mecze, które zostały przeniesione z uwagi na pandemię COVID-19. Najciekawszym meczem będzie zaległy pojedynek 15 kolejki pomiędzy Zawiszą Bydgoszcz i Włocłavią Włocławek, mecz którego stawką może być pozycja lidera – zaplanowany jest on na 28 listopada.

  Etykiety: piłka nożna

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Zwróciłem się z apelem do Marszałek Sejmu o wprowadzenie do planu prac komisji debaty nad utworzeniem Uniwersytetu Medycznego w Bydgoszcczy. Głównym problemem walki z epidemią, jak się okazuje, nie są dzisiaj pieniądze, nie są maseczki, nawet nie są respiratory, ale jest nim czynnik ludzki, czyli specjaliści

- tutaj

 • W poniedziałek czeka nas debata o stanie psychiatrii

  Polska jest w czołówce Europy pod względem liczby samobójstw – zaznacza Najwyższa Izba Kontroli, w wystąpieniu, w którym dość negatywnie ocenia stan polskiej psychiatrii, w tym szczególnie dziecięcej i młodzieżowej. O sytuacji psychiatrii w naszym województwie będzie rozmawiał na poniedziałkowej sesji Sejmik Województwa. Będziemy chcieli tę debatę dla Państwa transmitować.

 • Emisja COVID-19 w kujawsko-pomorskim ponownie przyśpiesza

  Od kilku dni po kontrowersyjnych decyzjach Ministerstwa Zdrowia nie jesteśmy wstanie monitorować liczby aktywnych przypadków w województwie kujawsko-pomorskim. Jak wynika jednak z wyliczeń jakie udostępnił nam Adam Gapiński w czwartek współczynnik reprodukcji wirusa R przekroczył 1, przez co weszliśmy ponownie w fazę rozwoju epidemii.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu