Jesteś tutaj: HomeInowrocław

Zmienia się krajobraz ulicy Świętego Ducha

Napisane przez piątek, 05 marzec 2021 10:33

Elementem charakterystycznym położonej w centrum Inowrocławia ulicy Świętego Ducha stał się masywny budynek kotłowni Zakładu Energetyki Cieplnej. Budynek nie był jednak przez ostatnie 5 lat już eksploatowany. Ruszyła właśnie jego rozbiórka.

 

W środowe popołudnie inowrocławscy policjanci zatrzymali do kontroli samochód marki BMW. Okazało się, że kierującemu bardzo się śpieszyło, bowiem wiózł ciężarną kobietę, u której rozpoczął się poród. Policjanci natychmiast zdecydowali się pomóc.

Specjalista od spraw turystyki i rekreacji pełnił funkcję mistrza drogowego w Zarządzie Dróg Powiatowych w Inowrocławiu, jego zadaniami było dbanie o przejezdność dróg oraz o bezpieczeństwo ich uczestników. Dowiadujemy się z tego z kontroli NIK dotyczącej bezpieczeństwa pieszych, o której wspominaliśmy już w ubiegłym tygodniu. Pełniący obowiązki mistrza później uzupełnił swoje kwalifikację.

W ostatnim czasie informowaliśmy o bardzo dużym przyroście nowych zakażeń w powiecie inowrocławskim – średnia dla ostatniego tygodnia to 37 dziennie na 100 tys. mieszkańców, wyższa od danych dla Bydgoszczy i Torunia. Co gorsze wciąż dynamika jest wzrostowa. Tymczasem rzecznik rządu przyznaje, że wprowadzanie lockdownów w powiatach o najtrudniejszej sytuacji jest brane pod uwagę.

Interpelacje to jedno z podstawowych narzędzi pracy parlamentarzystów i radnych różnych szczebli – nie jest to co prawda napisane literalnie w ustawie, ale utarło się to poprzez zwyczaj. Ustawowo natomiast np. prezydenci miast są zobowiązani udzielać odpowiedzi na interpelacje.

We wtorek informowaliśmy o raporcie NIK, z którego wynika, że w województwie kujawsko-pomorskim problem z bezpieczeństwem pieszych jest największy, bowiem u nas największy odsetek wypadków dotyczą te z udziałem pieszych. Dzisiaj w całej Polsce odbywa się policyjna akcja ,,NURD” - Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego.

Pół miliona na inowrocławski sport

Napisane przez czwartek, 25 luty 2021 18:07

Prezydent Miasta Inowrocławia po raz kolejny przyznał dotacje organizacjom na działalność z zakresu kultury fizycznej. Dzięki dofinansowaniu, ponad 50 projektów zostanie zrealizowanych przez inowrocławskie kluby i stowarzyszenia sportowe.

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

  

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021
  • Narasta napięcie w związku z misją WHO w Chinach

    Misja pod egidą Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) w Wuhanie nie przyniosła dotąd jasnej odpowiedzi na nurtujące świat pytanie o pochodzenie koronawirusa. Amerykańskie media zarzucają Chinom ukrywanie danych. W atmosferze napięć politycznych zespół naukowców przełożył publikację wstępnego raportu.

    Etykiety: covid19
  • Dla młodego pokolenia etos Solidarności niewiele już znaczy. Politycy tego nie chcą natomiast widzieć

    Przed tygodniem byłem świadkiem jak policjanci znoszą z ulicy młodych aktywistów, którzy zablokowali ulicę Jagiellońską, domagając się większych działań rządzących na rzecz klimatu. Nie zamierzam chwalić takiego łamania przepisów, ale nie sposób nie zauważyć, że jest to autentyczna deklaracja tożsamościowa młodego pokolenia. Mogę mieć wobec tej rewolucji politycznej duże obawy, ale nie mogę udawać, że to się nie dzieje.

Wiadomości z regionu