Jesteś tutaj: HomeInowrocław

Głos w sprawie tzw. afery fakturowej w inowrocławskim ratuszu zabrali dzisiaj radni opozycji. Radny Marcin Wroński rozpoczął od reakcji na próbę zrzucenia odpowiedzialności za aferę na Zjednoczoną Prawic. Sprawa dotyczy bezpośrednio postawienia zarzutów Małgorzacie S.

Mikołaj Bogdanowicz pełniąc funkcję wojewody jest bezpośrednim przedstawicielem rządu premiera Mateusza Morawieckiego w terenie. Po godzinach bycia państwowym urzędnikiem, kieruje również strukturami PiS w powiecie inowrocławskim, gdzie zajmuje się przygotowaniami do wyborów samorządowych.

Wczoraj były zastępca prezydenta Inowrocławia Ireneusz Stachowiak na konferencji prasowej stwierdził, że w ratuszu w którym współrządził źle się działo, za co obarczył winą prezydenta Ryszarda Brejzę i jego syna posła Krzysztofa Brejzę. Według Stachowiaka obaj politycy mieli stworzyć dogodne warunki – tworząc wydział i ustanawiając naczelnikiem pewną osobę – do procederu wyłudzania publicznych pieniędzy, które na dzień dzisiejszy CBA szacuje na ponad 150 tys. zł.

Publiczny głos w sprawie ostatnich zarzutów postawionych przez CBA w związku z tzw. aferą fakturową w Inowrocławskim ratuszu zabrał Ireneusz Stachowiak, były zastępca prezydenta Ryszarda Brejzy. Zarzuca on synowi prezydenta, posłowi Krzysztofowi Brejzie kłamstwo.

Inowrocławscy studenci mieli swoje Juwenalia

Napisane przez środa, 16 maj 2018 20:56

Inowrocław zbytnio nie jest kojarzony jako miasto studenckie, ale na Kujawach uczelnie wyższe działają. Wydział zamiejscowy bydgoskiej Wyższej Szkoły Gospodarki w ostatnią sobotę obchodził święto studenckie, czyli Juwenalia 2018.

Przewodniczący struktur Porozumienia Jarosława Gowina w okręgu bydgoskim, radny wojewódzki Adam Banaszak poinformował nas, że Małgorzata S. nie jest członkiem partii. Nazwisko S. pojawiło się przy tzw. aferze fakturowej w ratuszu.

Rozkręcają się pracę przy budowie tzw. łącznika, czyli północnego odcinka obwodnicy Inowrocławia, który skomunikuje węzeł Latkowo z węzłem Sławęcinek na wylocie na Bydgoszcz. Wykonawca informuje o potrzebie zamknięcia na kilka miesięcy jednej z dróg powiatowych.

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Polki powalczą na Kujawach o awans na Mistrzostwa Europy

  Stawka turnieju Elite Round będzie awans na kobiece Mistrzostwa Europy U19 w piłce nożnej, których gospodarzem będzie Szwajcaria. Reprezentantki Polski o miejsce w kontynentalnej elicie powalczą z Norweżkami, Islandkami i Greczynkami. Turniej odbędzie się na stadionach województwa kujawsko-pomorskiego.

 • Wygraj koszulkę reprezentacji Polski

  Akademia Piłkarska  Reissa organizuje konkurs w związku ze zbliąjącymi się Mistrzostwami Świata. Do wygrania jest koszulka reprezentacja Polski, która może okazać się przydatnym gadżetem podczas kibicowania biało-czerwonym w trakcie tego turnieju. Konkurs dedykowany jest przede wszystkim młodzieży.

Wiadomości sportowe

Kosma Złotowski

 • Leśnicy jeszcze długo będą usuwać skutki ubiegłorocznych nawałnic

  Sierpniowe nawałnice sprawiły, że na pewien czas życie w naszym województwie przeszło na inne tory. W kujawsko-pomorskim skala zniszczeń spowodowanych przez trąbę powietrzną była największa. Do dzisiaj nie zakończono odbudowy domów, dużo pracy mają także leśnicy.

 • Coraz więcej turystów nocuje w kujawsko-pomorskim

  Za nami zlot miłośników motocyklów marki Harleya Davidsona, na którym zyskała przede wszystkim branża turystyczna. GUS opublikował natomiast wstępne informacje dotyczące turystyki w województwie za rok 2017.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.