Jesteś tutaj: HomeBydgoszczSejmik udzielił dotacji na zabytki, głównie na kościoły

Sejmik udzielił dotacji na zabytki, głównie na kościoły

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 13 kwiecień 2020 00:25
Trwa tynkowanie św. Antoniego Trwa tynkowanie św. Antoniego Archiwum

W ubiegłą środę odbywała się zdalna sesja Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego. W trakcie tych obrad radni przyjęli program wsparcia dotacjami renowacji zabytków. Wartość przyznanych dotacji przekracza 10 mln zł, są to środki z Unii Europejskiej oraz fundusze województwa.

Blisko 50 tys. zł dotacji otrzyma parafia św. Apostołów Piotra i Pawła przy Placu Wolności w Bydgoszczy. 30 tys. zł trafi do parafii Miłosierdzia Bożego w Bydgoszczy, parafia pw. św. Antoniego w Bydgoszczy otrzyma blsko 50 tys. zł, zaś parafia pw. Józefa Rzemieślnika prawie 40 tys. zł. Wojewódzki Sanepid na renowacje budynku, w którym znajduje się w Bydgoszczy jego siedziba otrzyma 20 tys. zł dotacji. Przychodnia Gdańska (mieści się w budynku dawnej dyrekcji kolejowej przy ulicy Dworcowej) na prace konserwatorskie uzyska 10 tys. zł dotacji.

 

Jeszcze w marcu dotacje na ochronę zabytków przekazała natomiast Rada Miasta Bydgoszczy. Najwięcej, bo 250 tys. zł uzyska Cerkiew Prawosławna przy Nowym Rynku, która znajduje się w budynku grożącym katastrofą budowlaną. Parafia św. Antoniego otrzyma również około 100 tys. zł dotacji z miasta. Więcej o miejskim programie pisaliśmy - Cerkiew otrzyma wsparcie z miasta

 

Największym beneficjentem miejskich i wojewódzkich dotacji jest w tym roku parafia św. Antoniego z Padwy przy Węźle Zachodnim. Od kilku miesięcy trwa renowacja konstrukcji i tynkowanie kościoła. Świątynia na tynkowanie czeka przeszło 75 lat.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

O drodze S-10 Bydgoszcz-Torun w Sejmie RP 28.05.2020 ... Kto mydli oczy mieszkancom Kujaw i Pomorza Minister Schreiber czy Minister Infrastruktury /posłuchajcie/

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 29 maja 2020
O drodze S-10

Wiadomości z regionu