Jesteś tutaj: HomeBydgoszczWojewództwo zwiększy swoje udziały w Porcie Lotniczym Bydgoszcz

Województwo zwiększy swoje udziały w Porcie Lotniczym Bydgoszcz

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 05 styczeń 2021 00:51
Województwo zwiększy swoje udziały w Porcie Lotniczym Bydgoszcz Fot: PLB

Większościowym udziałowcem w Porcie Lotniczym Bydgoszcz jest Województwo Kujawsko-Pomorskie posiadające ponad 72% udziałów, wśród mniejszościowych udziałowców najwięcej – ponad 22% udziałów ma Miasto Bydgoszcz. Ta struktura podziału udziałów może ulec jednak wkrótce zmianie.

We wrześniu Sejmik Województwa wyraził zgodę na objęcie przez Województwo kolejnych akcji o wartości 12 mln zł, w celu zabezpieczenia środków na funkcjonowanie lotniska w 2020 i 2021 roku, bowiem pandemia COVID-19 w sposób szczególny uderza w branżę lotniczą. Do dzisiaj działań w kierunku dokapitalizowania Portu Lotniczego nie podjęło Miasto Bydgoszcz. Nieoficjalnie ustalamy, że raczej na taki krok póki co się nie zanosi. Zwróciliśmy się również do Urzędu Miasta Bydgoszczy z oficjalnym zapytaniem.

 

Zakładając, że Bydgoszcz nie dokapitalizuje lotniska, wówczas udziały Województwa Kujawsko-Pomorskiego przekroczą 75%, natomiast Miasta Bydgoszczy spadną do 20,1%.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021
  • Szczególnie trudna sytuacja robi się w powiecie inowrocławskim. Epidemiczne podsumowanie lutego

    W lutym stwierdzono w województwie kujawsko-pomorskim nieco ponad 14 tys. zakażeń na COVID-19, co stanowi spadek o ponad 6 tys. w stosunku do stycznia. Spowodowane to nie było tylko faktem, że luty jest o 3 dni krótszym miesiącem, bowiem w lutym średnio dziennie na 100 tys. mieszkańców zakażały się 24 osoby, gdy w styczniu były to 32. W lutym stwierdzono 520 zgonów, o ponad 200 mniej niż w styczniu.

    Etykiety: covid19
  • ,,Kolejne pokolenie AK walczy z kolejnym pokoleniem UB” Czy jest to podział na kolejne pokolenia?

    Dzisiaj obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych, w którym upamiętniamy podziemie antykomunistyczne, osoby nie zgadzające się na podporządkowanie Polski Moskwie, za co zapłaciły tragiczną karę. Jest to jednak święto opowiadające o wojnie domowej, o trudnej dla Polaków historii, wcale nie tak odległej, z którą musimy się rozprawić. Nie raz pojawia się slogan, że spory jakie przy okazji 1 marca się pojawiają to walka kolejnego ,,pokolenia AK z UB”, mamy zatem do czynienia z wciąż otwartą raną.

Wiadomości z regionu