Jesteś tutaj: Home

Modernizacja szlaku kolejowego na Szczecin na samym końcu listy rezerwowej

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne poniedziałek, 05 grudzień 2016 23:20

Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa zaktualizowało Krajowy Program Kolejowy po konsultacjach społecznych. Niestety oczekiwania płynące z naszego regionu nie zostały uwzględnione.

 

W Krajowym Programie Kolejowym uwzględniono modernizację dwóch ważnych dla Bydgoszczy i Inowrocławia szlaków – linii nr 131 i 201. Dość duże inwestycje będą realizowane pomiędzy Maksymilianowem i Gdynią. Wartość tego zadania Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa zdecydowało się zwiększyć o dodatkowe kilkaset milionów złotych.

 

Na drodze konsultacji społecznych z naszego regionu płynęły głosy dotyczące potrzeby modernizacji linii kolejowej nr 18 od stacji Bydgoszcz Główna na zachód przez Nakło nad Notecią do Piły oraz elektryfikacji linii nr 203 na odcinku Piła – Krzyż Wielkopolski. Pozwoliłoby to na utworzenie szybkiego korytarza transportowego ze Szczecinem przez Bydgoszcz. Modernizacja służyć mogłaby również lepszej komunikacji z Berlinem. To zadanie znajduje się jednak na samym końcu listy rezerwowej.

 

Na liście rezerwowej znajduje się również odcinek linii kolejowej nr 18 Toruń – Kutno.

 

Inwestycje ujęte na liście rezerwowej mogą być realizowane, ale pod warunkiem, że znajdzie się dodatkowe źródło finansowania, bądź przy realizacji wcześniejszych inwestycji powstaną oszczędności przetargowe. Przedstawiciele PKP PLK przyznają, że są szansę na modernizację linii kolejowej nr 18, ale nie chcą składać konkretnych obietnic.

 

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

Stan na dzień 06.04.2020 r.:

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 245

- stwierzone zgony - 2

- liczba osób hospitalizowanych – 197

- liczba osób w kwarantannie – 13042

- liczba osób objętych nadzorem – 829

- liczba pobranych próbek – 4502

 

 

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W dniu 31.03.2020 r skierowałem do Ministra Edukacji Narodowej interpelacje -apel o podjęcia pilnej decyzji o przesunięcie terminu przeprowadzenia w 2020 roku matur, egzaminów zawodowych i egzaminów ośmioklasistów na najbliższy możliwy termin po zakończeniu epidemii i po ustaniu zagrożenia epidemicznego wirusem COVID-Za chwilę przerwa świąteczna i po niej kończy się rok szkolny dla tegorocznych maturzystów