Jesteś tutaj: Home

Złotowski: Oczekuje, że władze francuskie w końcu zaprowadzą bezpieczeństwo dla kierowców

Napisane przez  Redakcja / Magyar24.pl Opublikowano w Regionalne wtorek, 20 czerwiec 2017 20:30
Złotowski: Oczekuje, że władze francuskie w końcu zaprowadzą bezpieczeństwo dla kierowców Kadr z YouTube

We wtorek rano we francuskim Calais doszło do śmiertelnego wypadku z udziałem samochodu zarejestrowanego w Polsce. Trwa ustalanie tożsamości kierowcy, którzy zginął na miejscu. Przyczyną zdarzenia była zbudowana przez nielegalnych imigrantów na autostradzie barykada. W ten sposób chcieli oni przedostać się do Wielkiej Brytanii.

Problem w Calais występował od wielu lat – osoby chcące się nielegalnie przedostać na wyspy brytyjskie, powodując zagrożenie dla kierowców ciężarów, w tym również wielu Polaków, wdzierali się na ich naczepy. Stanowczej reakcji w tej sprawie oczekiwał m.in. europoseł z województwa kujawsko-pomorskiego Kosma Złotowski. Ostatecznie władze francuskie zlikwidowali nielegalne obozowisko w Calais, które dorobiło się nazwy ,,Dżungli”.

 

- Wydawało się, że władze francuskie problem rozwiązały. Ewidentnie widać, że problem cały czas powraca, w tym wypadku stało się to w dość drastycznym wydaniu, bo mamy wypadek śmiertelny – komentuje w rozmowie z portalem Magyar24.pl europoseł Kosma Złotowski, wtorkowe wydarzenia. Osoby pochodzące z Erytrei zbudowali nad ranem blokadę na drodze A16. Doszło do zderzenia się samochodów, w wyniku którego w ogniu stanął Renault Master zarejestrowany w Polsce. Kierowca będący ofiarą śmiertelną tego zdarzenia mógł być Polakiem.

 

- Oczekuje, że władze francuskie w końcu zaprowadzą bezpieczeństwo dla kierowców – dodaje Złotowski.

 

Francuska policja zatrzymała dziewięć osób wywodzących się z Erytrei.

 

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 199

 

Stan na dzień 03.04.2020 r.:

- liczba osób hospitalizowanych – 156

- liczba osób aktualnie w kwarantannie – 11284

- liczba osób objętych nadzorem – 1150

 

- liczba pobranych próbek – 3030

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W dniu 31.03.2020 r skierowałem do Ministra Edukacji Narodowej interpelacje -apel o podjęcia pilnej decyzji o przesunięcie terminu przeprowadzenia w 2020 roku matur, egzaminów zawodowych i egzaminów ośmioklasistów na najbliższy możliwy termin po zakończeniu epidemii i po ustaniu zagrożenia epidemicznego wirusem COVID-Za chwilę przerwa świąteczna i po niej kończy się rok szkolny dla tegorocznych maturzystów