Jesteś tutaj: Home

Rolnicy obawiają się bankructw

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne czwartek, 17 sierpień 2017 12:40

Zarząd Kujawsko-Pomorskiej Izby Rolniczej w piśmie skierowanym do wojewody Mikołaja Bogdanowicza docenia wysiłki podjęte do tej pory na rzecz osób, które ucierpiały w ubiegłotygodniowej nawałnicy. Izba deklaruje również, iż w trybie pilnym włączy się w organizację pomocy poszkodowanym.

Najbardziej poszkodowani otrzymali od państwa pomoc doraźną w wysokości do 6 tys. złotych. Obecnie odbywa się już szacowanie zniszczeń, które mają określić wysokość dalszej pomocy, która może w niektórych wypadkach wynieść nawet 100 tys. zł. Kujawsko-Pomorska Izba Rolnicza wyraża w tym miejscu swój niepokój, iż szacuje się obecnie tylko zniszczenia budynków mieszkalnych, pomijając już budynki gospodarcze.

 

Przecież są to podstawowe środki do produkcji rolniczej – pisze Izba do wojewody – Nawet częściowe ich uszkodzenie uniemożliwia jakąkolwiek produkcję, co doprowadzi w krótkim czasie do bankructwa, być może setek gospodarstw w naszym regionie.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy