Jesteś tutaj: Home

Samorządy otrzymały już ponad 22 mln zł na pomoc w odbudowie domów

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Regionalne środa, 13 wrzesień 2017 16:02

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji przekazało do tej pory gminom 58,6 mln zł na wypłatę zapomóg dla poszkodowanych w wyniku nawałnic, które przeszły przez nasz region przed miesiącem. Do województwa kujawsko-pomorskiego skierowano 22,6 mln zł. MSWiA wskazuje, że możliwa jest dalsza pomoc.

W pierwszej kolejności pomoc rządowa trafiła na wypłaty zasiłków do 6 tys. zł, które mieszkańcy otrzymali kilka dni po nawałnicy. Później po oszacowaniu rozmiaru strat, uruchomiona została pomoc do 200 tys. zł na zniszczony budynek mieszkalny i 100 tys. zł gospodarczy. Zasiłki mieszkańcom wypłacają samorządy, stąd też w poszczególnych samorządach mogą być wypłacane w różnym tempie.

 

Z informacji przekazanych mediom, wsparcie otrzymały m.in. gminy: Żnin 2,9 mln zł, Nakło 2,8 mln zł, Kęsowo, 1,9 mln zł, Koronowo 1,8 mln zł, Szubin 1,2 mln zł. Dowiadujemy się  również, iż np. w gminie Koronowo nie wykorzystano jeszcze ponad 800 tys. zł, zaś w Nakle do rozdysponowania zostało jeszcze prawie 2 mln zł.

 

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

Stan na dzień 06.04.2020 r.:

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 245

- stwierzone zgony - 2

- liczba osób hospitalizowanych – 197

- liczba osób w kwarantannie – 13042

- liczba osób objętych nadzorem – 829

- liczba pobranych próbek – 4502

 

 

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W dniu 31.03.2020 r skierowałem do Ministra Edukacji Narodowej interpelacje -apel o podjęcia pilnej decyzji o przesunięcie terminu przeprowadzenia w 2020 roku matur, egzaminów zawodowych i egzaminów ośmioklasistów na najbliższy możliwy termin po zakończeniu epidemii i po ustaniu zagrożenia epidemicznego wirusem COVID-Za chwilę przerwa świąteczna i po niej kończy się rok szkolny dla tegorocznych maturzystów