Jesteś tutaj: Home

Przedsiębiorcy i związkowcy zaapelują do biznesu o pomoc dla poszkodowanych w nawałnicach

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Regionalne piątek, 15 wrzesień 2017 19:20

Obradujące w piątek Prezydium Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego przyjęło apel do przedsiębiorców o gest solidarności wobec poszkodowanych w nawałnicach. Wskazano, iż największym utrudnieniem w odbudowie zniszczonych przez żywioł domów, jest utrudniony dostęp do materiałów budowlanych.

 

WRDS jest ciałem mającym na celu rozwiązywanie problemów społecznych poprzez udział przedstawicieli: rządu (wojewody), samorządu (marszałka województwa), organizacji pracodawców oraz związkowców. Przewodnictwo w WRDS jest rotacyjne, obecnie na czele Prezydium stoi Związek Pracodawców Lewiatan.

 

Prezydium K-PWRDS zadeklarowało pomoc dla ofiar sierpniowych nawałnic. Rada wystosuje, poprzez Przewodniczącego, apel do przedsiębiorców, zwłaszcza prezesów firm budowlanych i właścicieli zakładów produkujących materiały budowlane, czy prowadzących hurtownie wyżej wspomnianych materiałów, o wsparcie poszkodowanych w nawałnicach. Samorządy są w trakcie wypłacania zasiłków ofiarom kataklizmu, jednak brakuje materiałów budowlanych, a przede wszystkim ekip mogących odbudować infrastrukturę. Z apelem K-PWRDS zwróci się do lokalnych przedsiębiorców, innych WRDS oraz pracodawców zrzeszonych w organizacjach reprezentatywnych obecnych w dialogu społecznym (Konfederacja Lewiatan, Pracodawcy RP, Izba Rzemiosła i Przedsiębiorczości, BCC) – czytamy z komunikacie z piątkowego posiedzenia.

 

Pojawił się zatem również apel do firm, będących członkami organizacji pracodawców biorących udział w pracach WRDS.

 

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

Stan na dzień 06.04.2020 r.:

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 245

- stwierzone zgony - 2

- liczba osób hospitalizowanych – 197

- liczba osób w kwarantannie – 13042

- liczba osób objętych nadzorem – 829

- liczba pobranych próbek – 4502

 

 

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W dniu 31.03.2020 r skierowałem do Ministra Edukacji Narodowej interpelacje -apel o podjęcia pilnej decyzji o przesunięcie terminu przeprowadzenia w 2020 roku matur, egzaminów zawodowych i egzaminów ośmioklasistów na najbliższy możliwy termin po zakończeniu epidemii i po ustaniu zagrożenia epidemicznego wirusem COVID-Za chwilę przerwa świąteczna i po niej kończy się rok szkolny dla tegorocznych maturzystów