Jesteś tutaj: Home

Ministerstwo Infrastruktury o S-10: Za wcześniej jest przesądzać szansach

Napisane przez  Łukasz Religa Opublikowano w Regionalne poniedziałek, 13 listopad 2017 14:27

Wojewoda wraz z posłem Tomaszem Latosem podkreślają, że mają zapewnienia, iż realizacja odcinka Bydgoszcz – Toruń drogi ekspresowej S-10 w najbliższych latach jest niezagrożona. Znacznie bardziej ostrożnie do tej sprawy odnosi się już Departament Dróg Publicznych w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa, który udzielił odpowiedzi w przedmiotowej sprawie Radzie Miasta Bydgoszczy.

W trakcie sesji Rady Miasta Bydgoszczy w dniu 4 października, pomimo sprzeciwu radnych Prawa i Sprawiedliwości, Rada wystosowała do rządu apel, w którym przedstawiła swoje zaniepokojenie brakiem zapewnienia finansowania dla budowy drogi ekspresowej S-10 na odcinku Bydgoszcz – Toruń. Szef klubu radnych PiS Mirosław Jamroży twierdził, iż wystosowywanie tego typu apeli to zajmowanie się tematem zastępczy, porównując wagę problemu do refundowania zabiegu in vitro.

 

Z odpowiedzi udzielonej Radzie Miasta Bydgoszczy przez Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa wynika jednoznacznie, iż na chwilę obecną nie ma zapewnionego finansowania dla budowy tego odcinka drogi ekspresowej S-10 – W ramach tego limitu finansowego (od redakcji: ustalonego w uchwale Radzie Ministrów z 8 września 2015 roku) przedmiotowy odcinek drogi S10 nie posiadał zapewnionego finansowania dla prac budowlanych – czytamy w wyjaśnieniu ministerstwa.

 

W dalszej części pisma resort infrastruktury wyjaśnia, że możliwym wariantem zrealizowania tej inwestycji będzie partnerstwo publiczno-prywatne w ramach instrumentu EFSI – Jednocześnie z uwagi na obecny etap prac analitycznych, za wcześnie jest przesądzać o szansach jego zastosowania dla tego odcinka czy też powiązanego z nim harmonogramu realizacji.

 

Na rok 2018 w budżecie państwa przewidziano prawie 2,5 mln zł na potrzeby procesu przygotowawczego dla budowy drogi ekspresowej S-10.

 

Treść całego pisma kierowanego do Rady Miasta Bydgoszczy można pobrać poniżej.

 

 

19 kwietnia 1346 roku król Kazimierz III Wielki nadał Bydgoszczy prawa miejskie.

Kosma Złotowski

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.