Jesteś tutaj: Home

Premier zapowiada odchudzenie biurokracji

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne poniedziałek, 05 marzec 2018 14:32
Premier zapowiada odchudzenie biurokracji Fot. W. Kompała / KPRM

Dzisiaj polskimi ministerstwami kieruje aż 126 osób – na stanowiskach ministrów, wiceministrów oraz sekretarzy i podsekretarzy stanu. Za 2-3 miesiące ma ich być mniej o przynajmniej jedną piątą, zapowiedział premier Mateusz Morawiecki, który chce odchudzać polską biurokrację rozpoczynając od góry.

O planowanych zmianach w administracji mówił dzisiaj premier Mateusz Morawiecki na konferencji prasowej. Jak podkreślał, planowane zmiany są owocem przeprowadzonego przeglądu funkcjonowania resortów.

 

- Sprawne i efektywne państwo działa w oparciu o profesjonalne kadry, a nie o rozbudowaną biurokrację. Nie ilość, a jakość. Zaczynamy od siebie – powiedział Prezes Rady Ministrów, zapowiadając odejście od tzw. Polski resortowej.

 

Premier Morawiecki zapowiedział również, że za jego rządów nie będzie żadnych premii i nagród.

 

Odpolitycznione mają zostać również stanowiska podsekretarzy stanu, które zostaną włączone do korpusu służby cywilnej. Zgodę na taką zmianę będzie musiał wyrazić jednak parlament, gdyż konieczna będzie zmiana przepisów prawa.

 

Wśród ministrów wyróżnionych premią finansową przez byłą premier Beatę Szydło, znalazł się również Mateusz Morawiecki, który publicznie poinformował, że otrzymane pieniądze przeznaczył na cele charytatywne.

 

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

Stan na dzień 06.04.2020 r.:

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 245

- stwierzone zgony - 2

- liczba osób hospitalizowanych – 197

- liczba osób w kwarantannie – 13042

- liczba osób objętych nadzorem – 829

- liczba pobranych próbek – 4502

 

 

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W dniu 31.03.2020 r skierowałem do Ministra Edukacji Narodowej interpelacje -apel o podjęcia pilnej decyzji o przesunięcie terminu przeprowadzenia w 2020 roku matur, egzaminów zawodowych i egzaminów ośmioklasistów na najbliższy możliwy termin po zakończeniu epidemii i po ustaniu zagrożenia epidemicznego wirusem COVID-Za chwilę przerwa świąteczna i po niej kończy się rok szkolny dla tegorocznych maturzystów