Jesteś tutaj: Home

Na razie egzekucji tartaku nie będzie

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 25 maj 2018 13:42

Po informacji o poważnym pożarze w gdyńskiej firmie, która miała w poniedziałek 28 maja przeprowadzić egzekucję tartaku przy ulicy Ujejskiego, jej przeprowadzenie w tym terminie stanęło pod dużym znakiem zapytania. Urząd Wojewódzki informuje dzisiaj, że w poniedziałek do egzekucji na pewno nie dojdzie.

Oficjalnie informuję, że planowana na poniedziałek egzekucja tartaku przy ul. Ujejskiego w Bydgoszczy nie zostanie przeprowadzona. Mimo to umowa między Kujawsko-Pomorskim Urzędem Wojewódzkim a Wykonawcą nadal obowiązuje – poinformował na Twitterze rzecznik wojewody Adrian Mól. Na dzisiaj jednak nikt nie podaje realnego terminu przeprowadzenia egzekucji, bez której niemożliwe będzie dokończenie budowy II etapu Trasy Uniwersyteckiej.

 

Gdańska prokuratura podejrzewa, że mogło dojść do podpalenia. Z nieoficjalnych informacji wynika, że śledczy nie wykluczają związku planowane egzekucji z pożarem.

 

Budowa II etapu Trasy Uniwersyteckiej miała zakończyć się do końca czerwca. Z powodu problemów z egzekucją działki, możemy mówić już o kilkumiesięcznym opóźnieniu. Nie można wykluczyć, że z powodu niezrealizowania inwestycji w terminie utracone zostanie dofinansowanie z Unii Europejskiej.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj