Jesteś tutaj: Home

Rozstrzygnięto przetarg na STEŚ dla drogi S-10

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne wtorek, 12 czerwiec 2018 17:24

Firma Mosty Katowice wykona Studium Techniczno-Ekonomiczno-Środowiskowe dla budowy drogi S-10 na odcinku Bydgoszcz – Wyrzysk. Przetarg na wykonanie tego zadania rozstrzygnął dzisiaj bydgoski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Opracowanie STEŚ jest wymogiem, aby móc myśleć o realizacji inwestycji. Do postępowania przystąpiło 7 wykonawców – Mosty Katowice zaproponowały 2.148 mln zł, co nie było najtańszą ofertą. Przy ocenie przetargowej oceniano również wykonanie istotnych elementów bez zlecania ich podwykonawcom.

 

Wkrótce powinien być rozstrzygnięty również przetarg na odcinek Wyrzysk – Piła, ogłoszony przez poznański odział GDDKiA.

 

Dla realizacji robót budowlanych kluczowe będzie pozyskanie finansowania. Na chwilę obecną nie ma finansowania zarówno na odcinek Bydgoszcz – Wyrzysk oraz Wyrzysk – Piła. Rząd zdecydował, że posiadający już od dawna STEŚ odcinek Bydgoszcz – Toruń ma być realizowany w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego.

 

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

- skumulowana liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 72.

 

Stan na dzień 01.04.2020 r.:

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 84

- liczba osób hospitalizowanych – 74

- liczba osób aktualnie w kwarantannie – 9375

- liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym – 1398

- liczba pobranych próbek - 2301

 

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W dniu 31.03.2020 r skierowałem do Ministra Edukacji Narodowej interpelacje -apel o podjęcia pilnej decyzji o przesunięcie terminu przeprowadzenia w 2020 roku matur, egzaminów zawodowych i egzaminów ośmioklasistów na najbliższy możliwy termin po zakończeniu epidemii i po ustaniu zagrożenia epidemicznego wirusem COVID-Za chwilę przerwa świąteczna i po niej kończy się rok szkolny dla tegorocznych maturzystów