Jesteś tutaj: Home

Rozstrzygnięto przetarg na STEŚ dla drogi S-10

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne wtorek, 12 czerwiec 2018 17:24

Firma Mosty Katowice wykona Studium Techniczno-Ekonomiczno-Środowiskowe dla budowy drogi S-10 na odcinku Bydgoszcz – Wyrzysk. Przetarg na wykonanie tego zadania rozstrzygnął dzisiaj bydgoski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Opracowanie STEŚ jest wymogiem, aby móc myśleć o realizacji inwestycji. Do postępowania przystąpiło 7 wykonawców – Mosty Katowice zaproponowały 2.148 mln zł, co nie było najtańszą ofertą. Przy ocenie przetargowej oceniano również wykonanie istotnych elementów bez zlecania ich podwykonawcom.

 

Wkrótce powinien być rozstrzygnięty również przetarg na odcinek Wyrzysk – Piła, ogłoszony przez poznański odział GDDKiA.

 

Dla realizacji robót budowlanych kluczowe będzie pozyskanie finansowania. Na chwilę obecną nie ma finansowania zarówno na odcinek Bydgoszcz – Wyrzysk oraz Wyrzysk – Piła. Rząd zdecydował, że posiadający już od dawna STEŚ odcinek Bydgoszcz – Toruń ma być realizowany w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy