Jesteś tutaj: Home

Ich podpisy ubogacą Aleje Bydgoskich Autografów

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 24 czerwiec 2018 00:46

Uroczystość odsłonięcia podpisów w Alei Bydgoskich Autografów przy ulicy Długiej odbywa się co roku jesienią. Zostało nam co prawda jeszcze kilka tygodni, we wtorek Kapituła Honorowa dokonała już jednak wyboru tegorocznych laureatów tego prestiżowego miejskiego wyróżnienia. Autografy jesienią odsłonią trzy osoby.

Na wtorkowym spotkaniu zaprezentowano osiemnaście propozycji zgłoszonych przez mieszkańców. W drodze wieloetapowego głosowania członkowie kapituły wybrali trzy osoby, które w tym roku złożą swoje podpisy w Alei Autografów na ulicy Długiej. Będą to: Krzysztof Herdzin, prof. Arkadiusz Jawień, oraz prof. Józef Szala.

 

Krzysztof Herdzin na co dzień pracuje w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, gdzie pomaga rozwijać się kolejnym talentom bydgoskich muzyków. Najlepiej uczyć się jednak od mistrzów, a Krzysztof Herdzin sam tez tworzy muzycznie.

 

Prof. Arkadiusz Jawień realizuje się jako lekarz – jest prezesem Polskiego Towarzystwa Leczenia Ran, natomiast w 2015 roku był prezydentem Europejskiego Towarzystwa Chirurgów Naczyniowych.

 

Prof. Józef Szala cieszy się szerokim dorobkiem naukowym w dziedzinach technicznych związanych z problematyką oceny trwałości i wytrzymałości materiałów. Jest również autorem wielu patentów. Karierę naukową rozpoczynał na dzisiejszym UTP, który nadał mu w 2009 roku tytuł Doktora Honoris Causa.

 

Autografy będą odsłonięte podczas Święta Ulicy Długiej, które w tym roku dzięki zaangażowaniu kupców ma się odbyć w szerszej formule. Ma być to nie tylko godzinna uroczystość, ale całodniowe święto z mnóstwem atrakcji.

 

Laureaci z poprzednich lat:

2007 - Irena Szewińska, Jerzy Hoffman, Adam Sowa, Rafał Blechacz i Zbigniew Boniek;

2008 - Lech Wałęsa (z okazji 27. rocznicy Bydgoskiego Marca);

2008 - Tomasz Gollob, Kazimierz Karabasz, Edmund Obiała i Katarzyna Popowa-Zydroń;

2009 - Irena Santor, Radosław Sikorski i Janusz Zemke;

2010 - Andrzej Maleszka, prof. Marek Harat i gen. Zbigniew Nowek;

2011 - Jerzy Derenda i kpt. Bronisław Radliński;

2012 - Małgorzata Czajkowska-Malinowska, Leonard Pietraszak i Robert Sycz;

2013 - Eleonora Harendarska, Jan Kulczyk i Zygfryd Żurawski;

2014 - dr. Zbigniew Pawłowicz, Michał Winiarski i Tomasz Zaboklicki;

2015 - Maciej Figas, Paweł Łysak i prof. Zbigniew Włodarczyk;

2016 - Beata Mikołajczyk i Michał Kubiak;

2017 - Magdalena Fularczyk-Kozłowska i Natalia Madaj, prof. Wojciech Zegarski i Jerzy Riegel.

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy