Jesteś tutaj: Home

Fordon ma zyskać estetyczne nabrzeże

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 28 czerwiec 2018 00:23

Urząd Miasta zleca opracowanie rewitalizacji nabrzeża na przedłużeniu ulicy Frycza-Modrzewskiego w Starym Fordonie. Na nabrzeżu ma powstać również infrastruktura do wodowania i cumowania jednostek pływających. Byłby to kolejny element realizacji rewitalizacji przestrzeni Starego Fordonu.

 

Budowa umocnionego nabrzeża ma przede wszystkim skierować Fordon ponownie w kierunku Wisły. Nie wyklucza się budowy w dalszej przyszłości w bliskiej odległości portu.

 

Opracowana wcześniej koncepcja zakłada m.in. przedłużenie ul. Frycza-Modrzewskiego wraz z wykonaniem zawrotki, budowę umocnionego nabrzeża pionowego i tarasowego z pochylnią do wodowania, ruchomymi trapami zasilanymi elektrycznie i dojazdem, oświetlenia i odwodnienia, budowę punktu czerpalnego wody, wyposażenie nabrzeża, umocnienie materacami gabionowymi brzegu przy pochylni (wzmocnienie jest potrzebne dla ścieżki i boiska do siatkówki plażowej projektowanej w osobnym opracowaniu) – informuje Urząd Miasta Bydgoszczy.

 

 

 

Ogłoszony został już przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej. Przewiduje się, że wyłoniony wykonawca wykona opracowanie w ciągu 11 miesięcy od momentu podpisania umowy.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy