Jesteś tutaj: Home

Remont Starego Rynku odczuwają restauratorzy

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 05 lipiec 2018 12:28

Od kilku dni na płycie Starego Rynku pracuje ciężki sprzęt. Jest głośno, również czasu spędzania na Starym Rynku nie uprzyjemnia widok metalowego ogrodzenia placu budowy. Rewitalizacja jest salonowi Bydgoszczy potrzebna, ale restauratorzy nie chcą być poszkodowani.

Samej rewitalizacji właścicieli lokali na Starym Rynku nie kwestionują, ale jak przyznają za funkcjonowanie ogródków piwnych płacą tak samo jak w okresie gdy uciążliwego remontu nie było. Gdyby ratusz, a dokładniej podległy mu Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej, zdecydował się obniżyć na czas remontu stawki za korzystanie z pasa ruchu, to na pewno byłoby to odebrane jako gest dobrej woli wobec przedsiębiorców, którzy liczyć muszą się w tym roku na słabszy sezon.

 

 

Restauratorzy zamierzają skierować w tej sprawie pismo. Ze swoim problemem zwrócili się również do wiceprzewodniczącego Rady Miasta Bydgoszczy Jana Szopińskiego, który zadeklarował pomoc.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj