Jesteś tutaj: Home

Samorządowcy zabiegają o szybszą realizację drogi ekspresowej S-10

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne piątek, 06 lipiec 2018 14:42
Samorządowcy zabiegają o szybszą realizację drogi ekspresowej S-10 Fot: Facebook / Łukasz Krupa

Dzisiaj w Wałczu w województwie zachodniopomorskim, mniej więcej w połowie drogi z Bydgoszczy do Szczecina, odbywa się spotkanie samorządowców zainteresowanych budową drogi ekspresowej S-10. Celem spotkania są wspólne zabiegi na rzecz przyśpieszenia realizacji tej inwestycji.

Dzisiejsze spotkanie, w którym Bydgoszcz reprezentuje dyrektor biura Stowarzyszenia Metropolia Bydgoszcz Łukasz Krupa, zakończyć ma się przyjęciem wspólnego listu kierowanego do premiera Mateusza Morawieckiego. Samorządowcy liczą, że w ten sposób uda się zwiększyć priorytet inwestycyjny dla drogi ekspresowej S-10 na całym odcinku od Szczecina, przez Bydgoszcz, do Płońska. W ubiegłym roku podobny apel do premier Beaty Szydło skierowało 36 samorządów, wówczas inicjatorem był prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski.

 

Kilka tygodni temu informowaliśmy o rozstrzygnięciu przetargu na opracowanie studium STEŚ dla odcinka Bydgoszcz – Wyrzysk. Taki dokument wkrótce powinien być opracowany dla odcinka Bydgoszcz – Toruń. Odcinek Bydgoszcz – Toruń rząd chce sfinansować w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego, ta forma finansowania budzi jednak obawy samorządowców. Jeżeli chodzi zaś o odcinek Bydgoszcz – Szczecin, na chwilę obecną nie zaproponowano formy finansowania, ten odcinek znajduje się natomiast poza listą podstawową inwestycji ujętej w Programie Budowy Dróg Krajowych.

 

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

- skumulowana liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 72.

 

Stan na dzień 01.04.2020 r.:

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 84

- liczba osób hospitalizowanych – 74

- liczba osób aktualnie w kwarantannie – 9375

- liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym – 1398

- liczba pobranych próbek - 2301

 

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Zwracam się do Pana Ministra z zapytaniem jaka istnieje możliwość pilnej poprawy jakości wyposażenia w środki ochrony indywidualnej wszystkich zespołów ratownictwa medycznego obsługujących bydgoskie szpitale, poprzez pilną dostawę profesjonalnych maseczek antywirusowych typu FFP3 lub FFP2


Otrzymałem dzisiaj bardzo niepokojącą informację, że bydgoscy, i nie tylko bydgoscy, ratownicy medyczni (problem ten dotyczy także ratowników obsługujących szpitale w innych miejscowościach Regionu), w czasie wyjazdów do osób chorych i przewożenia pacjentów do szpitali są wyposażeni wyłącznie w zwykłe maseczki chirurgiczne, które absolutnie nie chronią ratowników  przed zarażeniem koronawirusem!

http://tygodnikbydgoski.pl/rozmowy/jak-koronawirus-wplywa-na-rynek-wydawniczy-w-polsce-rozmowa