Jesteś tutaj: Home

Sypniewski chce skończyć z wandalami

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 05 wrzesień 2018 16:37

Planujący kandydować na prezydenta Bydgoszczy Marcin Sypniewski zapowiedział, że jak wygra wybory wprowadzi program zero tolerancji dla wandali i niszczących przestrzeń publiczną. Jednocześnie chce on zliberalizować zasady spożywania alkoholu w miejscach publicznych.

Na środowej konferencji prasowej Sypniewski zapowiedział, że jeżeli zostanie wybrany prezydentem Bydgoszczy, zamierza z pieniędzy miejskich wesprzeć Policję, wykupując dodatkowe patrole na terenie miasta. Policjanci mieliby również patrolować w większym stopniu Bydgoszcz w godzinach nocnych. Również Straż Miejska miałaby w większym stopniu niż obecnie pojawiać w miejscach mających sławę niebezpiecznych.

 

Wobec wandali w jego opinii należy wytaczać pozwy oraz publikować publicznie ich wizerunek, co ma zniechęcić do niszczenia mienia publicznego.

 

Sypniewski uważa również, że na bulwarach oraz w Myślęcinku można by utworzyć strefy, gdzie dozwolone będzie spożywanie alkoholu. Takie decyzje należy jednak wcześniej skonsultować z radami osiedli.

 

Marcin Sypniewski ma być kandydatem komitetu Czas Bydgoszczy CB2018.pl. Mowa o czasie przyszłym, bowiem na chwilę obecną PKW nie zarejestrowała jeszcze żadnych kandydatów.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj