Jesteś tutaj: Home

Długa prezentuje się pięknie gdy tętni na niej życie

Napisane przez  Łukasz Religa Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 08 wrzesień 2018 20:39
Długa prezentuje się pięknie gdy tętni na niej życie Fot: Bogusław Białas

To pragnienie mogliśmy zobaczyć w sobotę podczas Święta Ulicy Długiej, w czasach lokacji Bydgoszczy przez króla Kazimierza III Wielkiego najważniejszego traktu. W sobotę nie brakowało muzycznych i kulinarnych atrakcji, można było kupić również antyki.

Punktem kulminacyjnym było oczywiście odsłonięcie kolejnych Bydgoskich Autografów. W tym roku uhonorowano kompozytora Krzysztofa Herdzina, wykładowcę Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, który miał okazję współpracować z wieloma gwiazdami polskiej sceny. Wybitnego chirurga prof. Arkadiusza Jawienia, pracownika bydgoskiego szpitala Jurasza, pioniera nowoczesnych metod leczenia w naszym regionie. Wyróżniono również prof. Józefa Szala, doktora Honoris Causa UTP, od 1987 roku posiadającego tytuł nadzwyczajnego profesora za wybitne zasługi. Są to zatem osoby, które swoimi osiągnięciami budują markę Bydgoszczy na zewnątrz.

 

- Są to osoby wybitne. Muzyk, medyk, inżynier, jak się tak zastanowimy, to są dziedziny będące również markami naszego miasta – wspomniał prezydent Rafał Bruski.

 

 

Fot: Bogusław Białas

 

 

Bydgoskie Autografy towarzyszą Świętu Ulicy Długiej już od wielu lat. W tym roku w większym stopniu zaangażowali się w wydarzenie kupcy, przez co udało się zbudować na kilka godzin wyjątkowy klimat deptaku. Pojawiły się nawet głosy, czy takiego charakteru Długa nie powinna mieć na co dzień.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy