Jesteś tutaj: Home

Na Gdańską Zawisza nie wróci przed wyborami

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 11 wrzesień 2018 10:22

Od najbliższej niedzieli Zawisza mecze w charakterze gospodarza będzie rozgrywał przy ulicy Sielskiej w Fordonie, kończy się zatem etap związany z grą w Potulicach. Wszyscy zadają sobie jednak pytanie, kiedy niebiesko-czarni wrócą na ulicę Gdańską?

W internecie rozpowszechniana jest wersja, iż na razie jest to niemożliwe z powodu przyszłorocznych mistrzostw świata FIFA U-20, mecze tego turnieju planowane są również na stadionie Zawiszy. Do tego turnieju pozostał jednak blisko rok, więc w takie tłumaczenie wierzyć może co najwyżej cytowany prezes CWZS oraz osoby rozpowszechniające jego wersję.

 

Realny powód jest natomiast polityczny. Zarząd CWZS obawia się, że na meczu mogłyby się pojawić atakujące prezydenta Bydgoszczy transparenty oraz przyśpiewki. Dlatego w praktyce nie ma temu, aby Zawisza zagrał przy Gdańskiej przed II turą wyborów samorządowych, zaplanowanych na listopad. Po wyborach, będzie już jednak po rundzie jesiennej.

 

Zawisza może zatem zagrać na wiosnę, pod warunkiem, ze nie przedłuży się zima, bowiem od drugiej połowy kwietnia stadion przejdzie faktycznie już pod zarząd FIFA i rozgrywanie meczów ligowych będzie do końca sezonu już raczej niemożliwe.

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy