Jesteś tutaj: Home

,,Jesteśmy po największej manifestacji po roku 1989 w Polsce”

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne poniedziałek, 12 listopad 2018 21:33

W poniedziałek pod Sejmem został podsumowany przez organizatorów 9. Marsz Niepodległości, który odbył się w 100. lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Według szacunków Policji wzięło w nim udział ok. 250 tys. osób, co jak podkreśla poseł Robert Winnicki od początku związany z tą inicjatywą, jest największą manifestacją po 1989 roku w naszym kraju.

- 9 Marsz Niepodległości zakończył się ogromnym sukcesem, również frekwencyjnym, który szedł pod hasłem ,,Bóg, Honor, Ojczyzna”. Trzeba powiedzieć, że to jest marsz, który zapewne będzie historyczny nie ze względu na 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, ale też dlatego, że tak wielu Polaków potrafiło się tutaj zjechać z Polski i różnych części świata – mówił Robert Bąkiewicz, prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości, główna osoba odpowiedzialna za organizację tego wydarzenia.

 

- Sam marsz przebieg bardzo spokojnie, jesteśmy ogromnie z tego zadowoleni. Myślę, że trzeba tutaj też podziękować szczególnie kolegom ze Straży Marszu Niepodległości, bo oni w mediach uciekają na dalszy plan, a wykonali ogrom wspaniałej roboty – podkreślał Bąkiewicz, wcześniej dziękując również służbom państwowym za dobrą współpracę przy zabezpieczeniu imprezy.

 

Fot: Balazs Szabo

 

Więcej o marszu piszemy Setki tysięcy Polaków cieszyło się z Niepodległej

 

- Jesteśmy po największej manifestacji po roki 1989 w Polsce. Setki tysięcy Polaków to największe zgromadzenie po roku 89 roku, przyjechali po to żeby uczcić niepodległość – mówił poseł Robert Winnicki.

 

W niedziele mieliśmy do czynienia z dwoma marszami, na czele szedł liczący kilka tysięcy osób marsz rządowy z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego, za nim 250 tys. osób w Marszu Niepodległości.

 

Poseł Winnicki wyraził ubolewanie, iż nie wszystkie media rzetelnie relacjonowały przebieg marszu - Telewizja rządowa przedstawiła najbardziej zmanipulowany przekaz tego dnia, nad czym niestety ubolewamy.

 

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

Stan na dzień 04.04.2020 r.:

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie –224

- liczba osób hospitalizowanych – 162

- liczba osób aktualnie w kwarantannie – 11988

- liczba osób objętych nadzorem – 1031

- liczba pobranych próbek – 3499

 

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W dniu 31.03.2020 r skierowałem do Ministra Edukacji Narodowej interpelacje -apel o podjęcia pilnej decyzji o przesunięcie terminu przeprowadzenia w 2020 roku matur, egzaminów zawodowych i egzaminów ośmioklasistów na najbliższy możliwy termin po zakończeniu epidemii i po ustaniu zagrożenia epidemicznego wirusem COVID-Za chwilę przerwa świąteczna i po niej kończy się rok szkolny dla tegorocznych maturzystów