Jesteś tutaj: Home

Ministerstwo nie traktuje już CWZS jako klubu sportowego

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 30 grudzień 2018 22:28

W ostatnich latach Cywilno-Wojskowy Związek Sportowy zwyciężał w klasyfikacji współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży, prowadzonego pod egidą Ministerstwa Sportu i Turystyki. W zestawieniu za rok 2018, CWZS w ogóle nie został ujęty.

Z same nazwy wynika, że mamy do czynienia ze związkiem sportowym, czyli zrzeszeniem klubów. Przez ostatnie lata CWZS traktowany był w zestawieniach jako jeden klub, najnowsze podsumowanie współzawodnictwa sportowego pokazuje, że to się już skończyło. CWZS z racji triumfowania w zestawieniu mógł liczyć na premie finansową, co się nie podobało konkurentom, którzy domagali się zbadania struktury CWZS.

 

Już w lutym podobną wątpliwość wyraziła Najwyższa Izba Kontroli, która wskazywała, że zgodnie z ustawą o sporcie beneficjentami dotacji z budżetu samorządu mogą być tylko i wyłącznie kluby. NIK w piśmie do Rady Miasta Bydgoszczy wyraził wątpliwość, czy dotowanie CWZS z budżetu miasta nie jest naruszeniem tej ustawy. O podjęcie działań NIK w tej sprawie miał wnioskować poseł Paweł Skutecki.

 

Najwyższej w zestawieniu współzawodnictwa dzieci i młodzieży znalazł się klub CWZS Zawisza Bydgoszcz-Strzelectwo na 23 miejscu, natomiast na 27 miejscu mamy klub lekkoatletyczny współtworzący CWZS.

 

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021