Jesteś tutaj: Home

WOŚP gra 27 raz

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Regionalne sobota, 12 styczeń 2019 19:54

13 grudnia odbędzie się 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, w tym roku poświęcony doposażaniu specjalistycznych szpitali dziecięcych. Przez całą niedzielę setki tysięcy wolontariuszy będzie kwestować na rzecz 27. Finału WOŚP. Tak jak ma to miejsce co roku – w niemal każdej gminie odbywać będą się lokalne wydarzenia. W Bydgoszczy centralnym puntem będzie koncert nieopodal Torbydu i Łuczniczki.

Celem 27. Finału WOŚP będzie zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. W całej Polsce jest 50 tego typu szpitali, w tym również w wojewódzki w Bydgoszczy.

 

- W ostatnich latach nasza Fundacja skupiała się na wspomaganiu znajdujących się w trudnej sytuacji szpitali i oddziałów opieki podstawowej – mówi Lidia Niedźwiedzka-Owsiak, członek zarządu i dyrektor ds. medycznych Orkiestry – Mając za sobą rekordowe Finały, kupiliśmy wiele tysięcy urządzeń dla oddziałów pediatrycznych oraz podstawowych oddziałów neonatologicznych w całej Polsce. Cały czas zresztą realizujemy zakupy m.in. właśnie dla oddziałów noworodkowych. Przez ten czas jednak dostawaliśmy coraz większą ilość próśb o pomoc, często błagalnych, z oddziałów specjalistycznych. Braki dotyczą tych najnowocześniejszych, a zarazem najdroższych urządzeń, na których zakup nie zawsze stać jest samorząd, a środki pozyskane w ramach dotacji unijnych wykorzystywane są na „łatanie” bardziej istotnych potrzeb. Tymczasem na świecie obserwujemy znaczący postęp w medycynie, a zwłaszcza w diagnostyce. Na rynek trafiają coraz to nowsze, bardzo drogie urządzenia, które zarazem oferują kosmiczne możliwości diagnozy i szybkości w podejmowaniu leczenia.

 

W coraz większym stopniu finały Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbywają się w internecie. Już od kilku dni w specjalnej strefie serwisu aukcyjnego Allegro odbywają się akcje, gdzie niekiedy ceny są już na dość wysokim poziomie. Na chwilę obecną spotkanie i lunch z Robertem Lewandowskim osiągnęło prawie 78 tys. zł, natomiast wspólny dzień z przewodniczącym Rady Europejskiej Donaldem Tuskiem kosztuje już ponad 28 tys. zł.

 

 

19 kwietnia 1346 roku król Kazimierz III Wielki nadał Bydgoszczy prawa miejskie.

Kosma Złotowski

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.