Jesteś tutaj: Home

Senat nie wprowadził probydgoskich poprawek

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 24 styczeń 2019 20:00

W czwartek po południu Senat RP przyjął uchwalony przed tygodniem budżet państwa bez przyjmowania jakichkolwiek poprawek. Oznacza to, iż do wejścia budżetu na rok 2019 w życie, potrzebny jest już tylko podpis prezydenta Andrzeja Dudy. W bieżącym roku dochody mają wynieść 388,3 mld zł, wydatki 416,8 mld zł, natomiast maksymalny deficyt 28,5 mld zł.

W toku prac senatorowie zaproponowali szereg poprawek. Senator Andrzej Kobiak wnioskował o przekazanie 20 mln zł na rekultywacje terenów po byłym Zachemie, 500 mln zł na budowę odcinka Bydgoszcz – Toruń drogi ekspresowej S-10 oraz 150 mln zł na modernizację linii kolejowych nr 18 i 203 w ciągu Bydgoszcz – Piła – Krzyż.

 

Kobiak zabiegał także o 100 mln zł na budowę nowej siedziby Akademii Muzycznej. Inwestycja ta zapisana jest w Kontrakcie Terytorialnym, ale jak wynika z wypowiedzi wicepremiera prof. Piotra Glińskiego, na razie nie zanosi się na to, aby była realizowana. Pozostałe poprawki senatora dotyczyły rozbudowy Filharmonii Pomorskiej, Opery Nova, budowy Centrum Sportowego Collegium Medicum oraz modernizacji drogi wodnej E-70.

 

Jak już wczoraj pisaliśmy, opiniująca wczoraj poprawki Komisja Budżetu i Finansów Publicznych wszystkie poprawki zgłoszone przez senatorów rozpatrzyła w rekordowym czasie 54 sekund. Głosowano jedynie wniosek o przyjęcie projektu budżetu bez poprawek, popartą przez mający większość klub Prawa i Sprawiedliwości. W rezultacie nad powyżej wymienionymi poprawkami nawet nie dyskutowano.

 

Dzisiaj Senat zagłosował za wnioskiem komisji o przyjęcie budżetu bez poprawek, przez co odbyło się również bez dyskusji nad poprawkami.

 

Prognozuje się, że wzrost PKB w 2019 roku wyniesie 3,8 proc.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy