Jesteś tutaj: Home

GDDKiA rozpisała przetarg na dokończenie odcinka Białe Błota – Szubin

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne czwartek, 22 sierpień 2019 16:03
GDDKiA rozpisała przetarg na dokończenie odcinka Białe Błota – Szubin Grafika: GDDKiA

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad dzisiaj ogłosiła przetarg na dokończenie pierwszego z trzech odcinków drogi ekspresowej S-5 które budowała włoska firma Impresa Pizzarotti wyrzucona z budowy z powodu niezadowalających postępów.

Odcinek Białe Błota – Szubin, w ramach którego powstanie m.in. obwodnica Rynarzewa liczyć będzie 9,7 km. Dotychczasowe zaawansowanie prac szacuje się na 39%. Oferenci mogą składać oferty do 30 września. Przy odrobinie szczęścia przetarg może być rozstrzygnięty jeszcze w tym roku, prace budowlane natomiast rozpoczęto by w przyszłym sezonie budowlanym, czyli po zimie. Przy wyborze najkorzystniejszej oferty w 60% będzie brana cena, natomiast w 10% czas realizacji. GDDKiA przewiduje, że od momentu podpisania umowy, co raczej nastąpi w przyszłym roku, wykonawca wykona prace w około 1,5 roku. Oszacować można, że odcinek gotowy byłby na przełomie 2021 i 2022 roku.

 

Włoska firma Impresa Pizzarotti realizowała również odcinki Nowe Marzy – Dworzyskowo oraz Dworzyskowo – Aleksandrowo. GDDKiA zapowiedziała rozpisanie przetargów na wszystkie trzy odcinki na przełomie lipca i sierpnia. Dzisiaj mamy 22 sierpnia i jak na razie przetarg tylko na odcinek Białe Błota – Szubin.

 

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

- skumulowana liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 72.

 

Stan na dzień 01.04.2020 r.:

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 84

- liczba osób hospitalizowanych – 74

- liczba osób aktualnie w kwarantannie – 9375

- liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym – 1398

- liczba pobranych próbek - 2301

 

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Zwracam się do Pana Ministra z zapytaniem jaka istnieje możliwość pilnej poprawy jakości wyposażenia w środki ochrony indywidualnej wszystkich zespołów ratownictwa medycznego obsługujących bydgoskie szpitale, poprzez pilną dostawę profesjonalnych maseczek antywirusowych typu FFP3 lub FFP2


Otrzymałem dzisiaj bardzo niepokojącą informację, że bydgoscy, i nie tylko bydgoscy, ratownicy medyczni (problem ten dotyczy także ratowników obsługujących szpitale w innych miejscowościach Regionu), w czasie wyjazdów do osób chorych i przewożenia pacjentów do szpitali są wyposażeni wyłącznie w zwykłe maseczki chirurgiczne, które absolutnie nie chronią ratowników  przed zarażeniem koronawirusem!

http://tygodnikbydgoski.pl/rozmowy/jak-koronawirus-wplywa-na-rynek-wydawniczy-w-polsce-rozmowa