Jesteś tutaj: Home

Przetarg na projekt modernizacji linii nr 203. Dlaczego jest ona ważna dla Bydgoszczy?

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne poniedziałek, 24 luty 2020 20:09

PKP PLK rozpisały przetarg na opracowanie projektu modernizacji linii kolejowej nr 203 między Tczewem a Czerskiem oraz linii nr 215 na odcinku Szlachta – Bąk, a także 743 Lipowa Tucholska – Szlachta. Są to odcinki graniczące z Borami Tucholskimi, ale dlaczego jest to dla nas ważna informacja?

Linia kolejowa nr 203 pomiędzy Tczewem a Łągiem, w korytarzu Bałtyk – Adriatyk łączy port w Gdańsku z linią kolejową nr 201, która z kolei łączy port w Gdyni z Bydgoszczą. Jest to zatem ważny towarowy ciąg komunikacyjny, w skomunikowaniu gdańskiego portu z Bydgoszczą. Realizacja tej inwestycji jest zatem częścią budowania multimodalnego potencjału Bydgoszczy. Natomiast realizacja inwestycji na liniach nr 215 i 743 zwiększy przepustowość korytarza, w tym pomiędzy Gdynią i Bydgoszczą.

 

Założenia projektowe zakładają prędkość pociągów pasażerskich 160 km/h, natomiast towarowych 120 km/h. Projekt ma być gotowy w 2023 roku.

 

We wtorek podpisana zostanie natomiast ważna umowa na odcinku Złotniki Kujawskie – Twarda Góra na linii kolejowej nr 131.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy