Jesteś tutaj: Home

Czersk i szlachta właściwie odcięte od świata

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne środa, 25 marzec 2020 09:07

W Bory Tucholskie możemy oczywiście pojechać, ale musimy posiadać samochód, bowiem ta część regionu została komunikacją zbiorową odcięta od świata. Od ubiegłego czwartku – 19 marca – przewoźnik Arriva zawiesił przewozy na trasie Laskowice Pomorskie – Szlachta – Czersk. Zawieszenie na razie obowiązywać będzie do 27 marca.

Od czas zaostrzenia się sytuacji epidemicznej zmalała liczba podróżujących transportem zbiorowym. Zareagowali na to przewoźnicy – same tylko Polregio zawiesiło ponad 30 pociągów dziennie (w kujawsko-pomorskim skala cięć jest największa), Arriva również zawiesiła część połączeń.

 

Na odcinku Wierzchucin – Czersk sytuacja jest szczególna z tego powodu, że obecnie po tej trasie nie jeździ żaden pociąg.

 

Przewoźnicy uzgodnili ograniczenie liczby kursów z marszałkiem województwa. Za każdy przejechany kilometr Województwo Kujawsko-Pomorskie dopłaca do przewozów.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy