Jesteś tutaj: Home

Bydgoszczanie pamiętają o papieżu Polaku

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 02 kwiecień 2020 22:19

15 lat temu zmarł papież Jan Paweł II, pierwszy i jedyny Polak na tronie papieskim. Przełom marca i kwietnia, gdy umierał Jan Paweł II był dla Polaków czasem szczególnego przeżycia, 2 kwietnia doszło do przerwania meczów piłkarskich i innych wydarzeń, Polska stanęła w miejscu. Dzisiaj również mamy czas szczególny, gdy życie zamarło z powodu niebezpieczeństwa epidemicznego.

 

Co roku data 2 kwietnia postać Jana Pawła Ii jest w Polsce wspominana w sposób szczególny. W Bydgoszczy odbywają się różne wydarzenia, dzisiaj to było niemożliwe z powodu epidemii. Jednak nic nie powstrzyma pomysłowości Polaków.

 

O godzinie 21:37 na alejach Jana Pawła II sznur samochodów zjechał na pobocze, włączono światła awaryjne, zawyły klaksony. W tym samym czasie w Domu Jubileuszowym im. Jana Pawła II Wiatrak, odbyła się modlitwa Apelu Jasnogórskiego. Co prawda były tylko pojedyncze osoby z uwagi na obostrzenia, ale on-line poprzez internet duchowo w tym wydarzeniu uczestniczyło znacznie więcej osób. Modlono się m.in. o siły dla ludzkości w przetrwaniu tej trudnej sytuacji.

 

  

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021