Jesteś tutaj: Home

Na UKW kontynuacja władzy rektora

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 23 maj 2020 10:46
prof. Woźny z prof. Topolińskim (UTP) prof. Woźny z prof. Topolińskim (UTP)

We wtorek 19 maja odbyły się w społeczności Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego wybory na funkcję rektora w kadencji 2020-2024. Jak informuje uczelnia – w tajnym głosowaniu najwięcej głosów uzyskał prof. Jacek Woźny, który funkcję rektora pełni od 2016 roku. Oznacza to kontynuację jego władzy. Prof. Woźny związany jest z Wydziałem Humanistyki UKW.

Jego konkurentem w tych wyborach był prof. Bernard Medlik. Za kadencji prof. Woźnego doszło do zacieśnienia współpracy Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego z Uniwersytetem Technologiczno-Przyrodniczym. W grudniu 2017 roku rektory UKW i UTP podpisali list intencyjny w sprawie zacieśnienia współpracy, czego przejawem mają być np. wspólne projekty badawcze.

 

Od marca z powodu epidemii działalność dydaktyczna uniwersytetów została znacząco ograniczona, ale uczelnie funkcjonują, nie tylko w sensie administracyjnym, czego przejawem były na UKW wybory rektora. Pracownicy Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego zajmują się też produkcją przejściówek do filtrów, aby umożliwić personelowi medycznemu z regionu, korzystanie z większej ilości masek ochronnych.

 

  

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021