Jesteś tutaj: Home

W poziomie bezrobocia przeskoczyliśmy zachodniopomorskie

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne piątek, 28 czerwiec 2013 15:32

Patrząc na dane dotyczące bezrobocia na dzień 31 maja pojawia się wniosek, że liczba bezrobotnych w Polsce spada. Nie jest to jednak spowodowane ożywieniem gospodarki (z danych Ministerstwa Finansów wynika, że przychody z VAT spadają), lecz sezonowości, czyli jest to tendencja krótkotrwała.  Stopa bezrobocia w Polsce wynosi obecnie 13,%.

 

Co nas powinno niepokoić, ze kujawsko-pomorskie w klasyfikacji poziomu bezrobocia awansowało na drugie miejsce, prześcigając w tej statystyce zachodniopomorskie. Na czele klasyfikacji województw pod względem bezrobocia znajduje się warmińsko-mazurskie 20,9%, na drugim miejscu znajduje się nasz region 18%, później mamy zachodniopomorskie 17,7%,  co ciekawe kolejne na liście podkarpackie bezrobocie notuje na poziomie 15,9%.

 

Sąsiadujące z nami województwo wielkopolskie notuje 10,1% bezrobocia, czyli najniższym w Polsce. 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Minął kolejny miesiąc pracy sejmowej. Działamy dla okręgu w sprawach strategicznych i dla jego mieszkańców, starając się pomóc w ich życiowych problemach. W tym miesiącu ruszyło biuro poselskie, do którego serdecznie zapraszam wszystkie osoby, które czują że powinny podzielić się swoimi przemyśleniami. W miesiącu lutym planuję uruchomić internetową platformę informacyjną, gdzie znajdą państwo wiele przydatnych informacji. W lutym kolejne dwa posiedzenia sejmu poświęcone między innymi ochronie zdrowia i kwestiami związanymi z emeryturami.

 

( Biuro Poselskie 85-075 Bydgoszcz ul.I Paderewskiego 28 /2)