Jesteś tutaj: Home

Ostatnie godziny konsultacji społecznych

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne niedziela, 14 lipiec 2013 17:20

Już po raz ostatni zachęcamy do udziału w konsultacjach społecznych nad Strategią Rozwoju Województwa 2020. Będzie to najważniejszy dokument planistyczny dla kujawsko-pomorskiego w latach 2014-2020, stąd też ważny jest jak najszerszy udział w procesie konsultacyjnym.

 

Opublikowany kilka tygodni temu projekt tej strategii zakłada zupełnie inną koncepcję tworzenia obszarów funkcjonalnych, niż zabiegają o to samorządowcy oraz parlamentarzyści z zachodniej części regionu. Strategia zakłada bowiem wspólny bydgosko-toruński obszar funkcjonalny. Z kolei samorządy z zachodniej części regionu uważają, że rozwój tej części województwa powinien się odbywać w oparciu o Bydgoski Obszar Funkcjonalny, z ewentualnym udziałem Torunia. W ramach BOF rozwijać by się mogło znacznie więcej gmin, niż zakłada to koncepcja marszałka województwa.

 

W tej sprawie warto zatem wyrazić swoją opinię. Dla mieszkańców Szubina i Kcyni ważnym elementem będzie z kolei linia kolejowa 356, która mogła by te miasta połączyć z Bydgoszczą.

 

Wypełnione formularze należy wysyłać do jutra (poniedziałek 15 lipca) pod adres mailowy – strategia@kujawsko-pomorskie.pl Wzór wypełnionego formularza dołączamy poniżej. Po tym terminie los Strategii Rozwoju Województwa 2020 będzie zależał już od pracowników Urzędu Marszałkowskiego i polityków. 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

O drodze S-10 Bydgoszcz-Torun w Sejmie RP 28.05.2020 ... Kto mydli oczy mieszkancom Kujaw i Pomorza Minister Schreiber czy Minister Infrastruktury /posłuchajcie/

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 29 maja 2020
O drodze S-10