Jesteś tutaj: Home

Jan Rulewski: Jedni się nim zachwycają, a samorządowcy?

Napisane przez  Łukasz Religa Opublikowano w Regionalne środa, 17 lipiec 2013 15:36

Senator Jan Rulewski w ostatnim czasie stał się celebrytą w mediach nieprzychylnych rządowi PO – PSL. Spowodowane jest to najprawdopodobniej tym, że w swoich wypowiedziach coraz bardziej negatywnie wypowiada się o swojej partii. Pojawiają się dywagacje o tym, czy Rulewski z Platformy Obywatelskiej zostanie wyrzucony.

 

Ta ,,wielka polityka” dociera także do Bydgoszczy. Chodź należy na samym wstępie przypomnieć, że Jan Rulewski został wybrany w okręgu, który nie obejmuje tego miasta. Rulewski powinien zatem reprezentować przede wszystkim mieszkańców powiatów: nakielskiego, inowrocławskiego, żnińskiego, sępoleńskiego czy mogileńskiego. W praktyce na parlamentarzystę skarżą się samorządowcy, którym specjalnie nie w głowie myślenie o tej ,,wielkiej polityce”, gdzie PO rywalizuje z PiS-em.

 

Postawa Rulewskiego spotkała się już z publiczną krytyką na posiedzeniu Rady Miejskiej Inowrocławia. Zarzucano mu brak zainteresowani problemami Inowrocławia oraz brak wsparcia dla walki mieszkańców tego miasta o obwodnicę. 

 

Po co nam tacy parlamentarzyści, co tylko przyjeżdżają tylko na wybory - mówił jeden z radnych na posiedzeniu. 

 

Gdy pytamy samorządowców z innych powiatów, to większość przyznaje wprost, że senatora w tej kadencji na oczy nie widziało.

Główne biuro senatora Rulewskiego mieści się w Bydgoszczy, funkcjonuje także biuro filialne o ograniczonych godzinach funkcjonowania w Inowrocławiu. Mieszkańcom innych powiatów pozostaje już podróż do Bydgoszczy.

 

 Należy zaznaczyć, że bezrobocie w wymienionych powiatach przekracza 20%, więc tam specjalnie ,,wielka polityka” nikogo nie interesuje. 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy