Jesteś tutaj: Home

Jan Rulewski: Jedni się nim zachwycają, a samorządowcy?

Napisane przez  Łukasz Religa Opublikowano w Regionalne środa, 17 lipiec 2013 15:36

Senator Jan Rulewski w ostatnim czasie stał się celebrytą w mediach nieprzychylnych rządowi PO – PSL. Spowodowane jest to najprawdopodobniej tym, że w swoich wypowiedziach coraz bardziej negatywnie wypowiada się o swojej partii. Pojawiają się dywagacje o tym, czy Rulewski z Platformy Obywatelskiej zostanie wyrzucony.

 

Ta ,,wielka polityka” dociera także do Bydgoszczy. Chodź należy na samym wstępie przypomnieć, że Jan Rulewski został wybrany w okręgu, który nie obejmuje tego miasta. Rulewski powinien zatem reprezentować przede wszystkim mieszkańców powiatów: nakielskiego, inowrocławskiego, żnińskiego, sępoleńskiego czy mogileńskiego. W praktyce na parlamentarzystę skarżą się samorządowcy, którym specjalnie nie w głowie myślenie o tej ,,wielkiej polityce”, gdzie PO rywalizuje z PiS-em.

 

Postawa Rulewskiego spotkała się już z publiczną krytyką na posiedzeniu Rady Miejskiej Inowrocławia. Zarzucano mu brak zainteresowani problemami Inowrocławia oraz brak wsparcia dla walki mieszkańców tego miasta o obwodnicę. 

 

Po co nam tacy parlamentarzyści, co tylko przyjeżdżają tylko na wybory - mówił jeden z radnych na posiedzeniu. 

 

Gdy pytamy samorządowców z innych powiatów, to większość przyznaje wprost, że senatora w tej kadencji na oczy nie widziało.

Główne biuro senatora Rulewskiego mieści się w Bydgoszczy, funkcjonuje także biuro filialne o ograniczonych godzinach funkcjonowania w Inowrocławiu. Mieszkańcom innych powiatów pozostaje już podróż do Bydgoszczy.

 

 Należy zaznaczyć, że bezrobocie w wymienionych powiatach przekracza 20%, więc tam specjalnie ,,wielka polityka” nikogo nie interesuje. 

 

19 kwietnia 1346 roku król Kazimierz III Wielki nadał Bydgoszczy prawa miejskie.

Kosma Złotowski

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.