Jesteś tutaj: Home

Posłanka oczekuje od rządu konkretów w sprawie S5

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne piątek, 02 sierpień 2013 21:06

Niewpisanie do tej pory przez rząd budowy drogie ekspresowej S5 do dokumentów regulujących plany inwestycyjne na lata 2014-2020 powoduje dużą krytykę społeczności lokalnej wobec parlamentarzystów Platformy Obywatelskiej i PSL. Posłanka Iwona Kozłowska ma dość takiej sytuacji, dlatego wystąpiła do z interpelacją do Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej Sławomira Nowaka.

Przygotowania do inwestycji trwają już od kilku lat. Gotowe są raporty środowiskowe, projekty, zakończono też konsultacje społeczne, a nawet zdobyto decyzję środowiskową dla całej drogi. Na wszystko GDDKiA wydała kilka milionów złotych – czytamy w interpelacji.

 

Podczas spotkania z parlamentarzystami oraz samorządowcami z regionu kujawsko-pomorskiego, które odbyło się 22 kwietnia br. w Bydgoszczy, Pan Minister zakomunikował, iż na początku 2014 roku zostaną rozpisane przetargi na projektowanie i budowę drogi ekspresowej S5 w całym jej przebiegu. W przyjętym przez Rząd 4 czerwca br. załączniku nr 5 do Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2011-2015, w którym wskazana została lista inwestycji realizowanych w nowej perspektywie finansowej UE 2014-2020, droga ekspresowa S5 znalazła się bez uwzględnienia odcinka Bydgoszcz-Nowe Marzy. Zdaję sobie sprawę, że cały program znajduje się w przygotowaniu i lista ta zostanie zaktualizowana, jednakże nie posiadam żadnego dokumentu, który pozwoliłby na odparcie częstokroć bardzo krytycznych uwag płynących ze strony wyborców. 

 

 

Posłanka Iwona Kozłowska 

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.