Jesteś tutaj: Home

Duda: To początek końca rządów PO

Napisał  Opublikowano w Regionalne środa, 11 wrzesień 2013 20:52

Około 20 tysięcy osób protestowało w środę w Warszawie, w trakcie pierwszego dnia Ogólnopolskich Dni Protestu zorganizowanych ponad podziałami przez związki zawodowe. Z dnia na dzień liczba związkowców będzie wzrastać, w sobotę przewiduje się ponad 100 tys. osób.

 

Kilka tygodni temu związkowcy z trzech największych central solidarnie wycofali się z udziału Komisji Trójstronnej tłumacząc to złamaniem przez rząd zasad dialogu. W ich opinii stało się to w momencie, gdy oszukano ich w konsultacjach nad wprowadzeniem elastycznego czasu pracy, który w ich opinii jest skrajnie niekorzystny dla pracowników. Związkowcy domagają się także wprowadzenia powszechnych referendum, w których obywatele wypowiadali by się w najważniejszych dla Polaków sprawach.

 

Politycy, którzy nie dotrzymują słowa, nie powinni istnieć w polskiej polityce – mówił w Warszawie przewodniczący Solidarności Piotr DudaTo początek końca rządu i Platformy Obywatelskiej.

 

Po za NSZZ ,,Solidarność” w proteście udział biorą związkowcy zrzeszeni w OPZZ i Forum Związków Zawodowych.

Domagamy się ustąpienia tego rządu – mówi wprost wielu związkowców.

 

Z kujawsko-pomorskiego pod koniec tygodnia do Warszawy przyjechać ma około 1,6 tys. osób.

 

Protestujemy przeciwko nieudacznikom rządzącym naszym państwem. Przeciwko tym, którzy działają nie tylko na niekorzyść pracowników, ale też i obywateli. Traktują państwo jak swój prywatny folwark  - powiedział dzisiaj przewodniczący bydgoskiej Solidarności Leszek Walczak, na spotkaniu ze związkowcami - Nie ma społeczeństwa obywatelskiego, które wywalczyliśmy w roku 1980.

 

 

Pojawiają się pogłoski, że protest może zostać wydłużony.   W kujawsko-pomorskim planowany jest w najbliższym czasie ponadto strajk generalny kolejarzy z Przewozów Regionalnych. 

 

19 kwietnia 1346 roku król Kazimierz III Wielki nadał Bydgoszczy prawa miejskie.

Kosma Złotowski

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.