Jesteś tutaj: Home

Lewiatan w ostrych słowach o województwie i parlamentarzystach

Napisane przez  Łukasz Religa Opublikowano w Regionalne czwartek, 30 styczeń 2014 22:32

Prezes Nadwiślańskiego Związku Pracodawców ,,Lewiatan” Roman Rogalski województwo kujawsko-pomorskie porównał do ściany wschodniej. Za największe wyzwania naszego województwa skazał budowę drogi ekspresowej S-5 oraz udrożnienie Wisły.

 

W czwartek w Urzędzie Wojewódzkim odbyło się spotkanie poświęcone aktualnej sytuacji systemu ochrony zdrowia w kujawsko-pomorskim oraz inwestycją infrastrukturalnym. Ważnym elementem dyskusji miała być obecność parlamentarzystów z całego województwa. Tak się jednak niestety nie stało.

 

- Widzimy doskonale, że droga S-5 nie interesuje posłów z Inowrocławia czy Włocławka. Pokazuje to, że oni drogę S-5 traktują jak sprawę tylko Bydgoszczy – mówił Roman Rogalski z Lewiatana. Nie lepiej wyglądała sytuacja z bydgoskimi parlamentarzystami, których gdy dyskutowano infrastrukturze było tylko dwóch (posłanka Piotrowska i poseł Krupa – posłankę Bańkowską i posła Latosa reprezentowali asystenci).

 

Nadwiślański Związek Pracodawców wraz z innymi tego typu organizacjami zrzeszającymi pracodawców z całej Polski wystosował kilka miesięcy temu petycję do premiera Donalda Tuska, w której podkreślane było znaczenie drogi ekspresowej S-5 dla rozwoju całego kraju.

- Chcieliśmy pokazać, że S-5 to nie jest tylko interes Bydgoszcz- podkreślał Rogalski.

 

W opinii Konfederacji Lewiatan droga ekspresowa S-5 ma duże znaczenie dla rozwoju portu w Gdańsku. Obecnie przedsiębiorcy z zachodnich województw wysyłają towar do portu w Hamburgu, gdzie dojechać bez problemu można autostradami – wyjaśniał Rogalski.  Jeżeli powstała by droga S-5 wybrali by oni port w Gdańsku.

 

Dla rozwoju  kujawsko-pomorskiego ważne jest w opinii Romana Rogalskiego także udrożnienie dolnej Wisły, którą transportowana byłaby część kontenerów z gdańskiego portu. Od każdego statku z poza Unii Europejskiej pobierane jest cło, którego kilka procent zasilało by budżet państwa.

 

Rogalski  stwierdził także, że kujawsko-pomorskie pod względem rozwoju gospodarczego plasuje się na poziomie ściany wschodniej, a na dodatek bezrobocie jest na drugim miejscu w kraju. W jego opinii jeżeli nie postawimy na rozwój infrastruktury sytuacja będzie się nadal pogarszać. 

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

- skumulowana liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 72.

 

Stan na dzień 01.04.2020 r.:

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 84

- liczba osób hospitalizowanych – 74

- liczba osób aktualnie w kwarantannie – 9375

- liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym – 1398

- liczba pobranych próbek - 2301

 

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Zwracam się do Pana Ministra z zapytaniem jaka istnieje możliwość pilnej poprawy jakości wyposażenia w środki ochrony indywidualnej wszystkich zespołów ratownictwa medycznego obsługujących bydgoskie szpitale, poprzez pilną dostawę profesjonalnych maseczek antywirusowych typu FFP3 lub FFP2


Otrzymałem dzisiaj bardzo niepokojącą informację, że bydgoscy, i nie tylko bydgoscy, ratownicy medyczni (problem ten dotyczy także ratowników obsługujących szpitale w innych miejscowościach Regionu), w czasie wyjazdów do osób chorych i przewożenia pacjentów do szpitali są wyposażeni wyłącznie w zwykłe maseczki chirurgiczne, które absolutnie nie chronią ratowników  przed zarażeniem koronawirusem!

http://tygodnikbydgoski.pl/rozmowy/jak-koronawirus-wplywa-na-rynek-wydawniczy-w-polsce-rozmowa