Jesteś tutaj: Home

Powstanie komisji mającej kontrolować fundusze unijne utknęło w komisji

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne czwartek, 10 kwiecień 2014 23:52

W dniu 22 stycznia Klub Parlamentarny Sojuszu Lewicy Demokratycznej złożył w Sejmie projekt uchwały zmieniającej regulamin parlamentu. Zakładał on powstanie Komisji Kontroli Inwestowania Środków Otrzymywanych z Unii Europejskiej, której członkowie badali by czy rząd oraz marszałkowie województw wydatkują środki unijne we właściwy sposób.

Prace tej komisji zapewne cieszyły by się dużym zainteresowaniem w województwie kujawsko-pomorskim, gdzie samorządowcy zarzucają marszałkowie nie do końca sprawiedliwy podział pieniędzy. Z kolei radni sejmiku nie mają zbytniego wpływu na podział funduszy przez marszałków. Stąd też nowa komisja zwiększyła by społeczną kontrolę w tym zakresie.

 

Jeszcze styczniu projekt uchwały został przekazany do Komisji Regulaminowej i Sprawie Poselskich i tam właściwie utknęła. Bowiem do dzisiaj ta uchwała nie została przez nią zbadana. Na chwilę obecną nie wiemy nawet kiedy odbędzie się kolejne posiedzenie tej komisji, gdyż termin nie jest ustalany.

 

W Komisji Regulaminowej i Spraw Poselskich nie zasiadają posłowie z naszego okręgu. Jej przewodniczącym jest poseł Twojego Ruchu Maciej Mroczek.

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy