Jesteś tutaj: Home

Prof. Kołodko: Antyrosyjskość szkodzi polskiemu biznesowi

Napisane przez  Ł.R. / TVN24 BIS Opublikowano w Regionalne poniedziałek, 12 maj 2014 19:18

Wypowiadający się w piątek na antenie TVN24 BIS prof. Grzegorz Kołodko wyraził pogląd, że zbyt natarczywe oczekiwanie sankcji wobec Rosji przez Polskę zaszkodzić może naszej gospodarce.

- Nie jestem zwolennikiem sankcji i tego typu działania. Przypatrując się historycznie dochodzę do wniosku, że one nie dają zakładanych przez polityków skutków, a niekiedy przynoszą nawet strzał w stopę – mówił na antenie TVN24 BIS prof. Grzegorz Kołodko.

 

W opinii profesora Polska powinna angażować się w konflikt ukraiński po przez skłanianie do rozmów inegocjacji wewnątrz tego państwa, gdyż inne działania mogą nam zaszkodzić.

 

W opinii prof. Kołodki zbytnia antyrosyjskość zaszkodzi rozwojowi polskiego biznesu – Nasza sprzedaż na rynki wschodnie powinna paradoksalnie rosnąć szybciej niż na zachodnie – zauważa. Obawia się on, że polscy przedsiębiorcy przez nieodpowiedzialne zachowania polityków mogą stracić ważne rynki na rzecz chociażby Austriaków, Finów czy Szwedów.

 

Z punktu widzenia kujawsko-pomorskiego duże emocje budzi rosyjskie embargo na eksport polskiego mięsa, którego jednym z największych producentów w kraju są rolnicy z naszego regionu. Przedstawiciele rolników w rozmowie z nami skarżyli się, że Polska wychodząc przed szereg najbardziej traci gospodarczo, natomiast rolnicy m.in. z Austrii mimo embarga eksportują mięso na wschód, gdyż ich politycy potrafili się dogadać z Rosją.

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

- skumulowana liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 72.

 

Stan na dzień 30.03.2020 r.:

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie –72.

- liczba osób hospitalizowanych –73.

- liczba osób aktualnie w kwarantannie –8143.

- liczba osób objętych nadzorem – 1543.

- liczba pobranych próbek – 1807.

 

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP