Jesteś tutaj: Home

Marszałek nagrodzi najaktywniejsze przy urnach społeczności lokalne

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Regionalne czwartek, 15 maj 2014 12:32

Gminny w których frekwencja w przyszłotygodniowych wyborach do Parlamentu Europejskiego będzie największa procentowo, mogą liczyć na budowę za marszałkowskie pieniądze dobrze wyposażonych siłowni na świeżym powietrzu.

Od frekwencji w tych wyborach zależeć będzie ilu europosłów będzie reprezentować kujawsko-pomorskie przez najbliższe 5 lat w Parlamencie Europejskim. Ordynacja premiuje zatem największe okręgi (kujawsko-pomorskie jest niestety najmniejszym) oraz najbardziej aktywne społeczności - Już raz się nam udało. Miedzy innymi dzięki kampanii profrekwencyjnej, w którą zaangażował się samorząd województwa, i znakomitej na nią odpowiedzi mieszkańców, w kończącej się kadencji reprezentowała nas trójka europarlamentarzystów. Także tym razem po prostu pójdźmy na wybory! - apeluje marszałek Piotr Całbecki.

 

W sobotę o podjecie działań proferekwencyjnych apelowali do marszałka europosłowie Tadeusz Zwiefka i Janusz Zemke.

W odpowiedzi na ten apel marszałek zapowiada dla najaktywniejszych społeczności lokalnych nagrody, w postaci budowy siłowni. Nagrody będą przyznane w trzech kategoriach:

 

- największych miast (Bydgoszcz, Toruń, Włocławek, Grudziądz i Inowrocław), gmin wiejskich i miejsko-wiejskich

- pozostałych gmin

 

Dość aktywnie wybory w ostatnich dniach promują władze Torunia, Bydgoszcz póki co trochę zaspała.

 

Marszałek przekazuje także nagrody dla mieszkańców, którzy zamierzają iść na wybory w postaci darmowych lotów z Bydgoszczy do Warszawy i wycieczek do Brukseli. Będą one rozdysponowane we współpracy z zaprzyjaźnionymi z Urzędem Marszałkowskim mediami.

 

W 2009 roku frekwencja wyniosła w Polsce 24,53%, w kujawsko-pomorskim było to 23,36%. Najwięcej w Toruniu i Bydgoszczy – powyżej 33%, najmniej w powiecie radziejowskim – poniżej 14%.

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

Stan na dzień 05.04.2020 r.:

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie –241

- stwierzone zgony - 2

- liczba osób hospitalizowanych – 176

- liczba osób aktualnie w kwarantannie – 12477

- liczba osób objętych nadzorem – 949

 

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W dniu 31.03.2020 r skierowałem do Ministra Edukacji Narodowej interpelacje -apel o podjęcia pilnej decyzji o przesunięcie terminu przeprowadzenia w 2020 roku matur, egzaminów zawodowych i egzaminów ośmioklasistów na najbliższy możliwy termin po zakończeniu epidemii i po ustaniu zagrożenia epidemicznego wirusem COVID-Za chwilę przerwa świąteczna i po niej kończy się rok szkolny dla tegorocznych maturzystów