Jesteś tutaj: Home

Polscy handlowcy jednoczą się aby konkurować z Biedronką

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne niedziela, 06 lipiec 2014 23:37

Pod koniec czerwca sieć dyskontów PoloMarket z siedzibą pod Pakością (powiat inowrocławski) weszła w skład Grupy Handlowej PL Plus, która ma być odpowiedzią polskiego kapitału na agresywną ekspansje sieci zagranicznych.

Grupa PL Plus do 2016 roku planuje zintegrować około 2 tys. sklepów wokół marki ,,Lubie”. Już dzisiaj udało się osiągnąć połowę tego założenia. Sieci mają zachować swoje szyldy i autonomię, współpracować zamierzają jednak ze sobą przy szukaniu zaopatrzenia, dzięki czemu nabędą produkty na dużo lepszych warunkach.

 

Obok PoloMarketu w skład GH PL Plus weszły sieci Piotr i Paweł, Bać-Pol i Topaz. Marka ,,Lubie” przekroczyła już 3% udziału w całości sprzedaży w Polsce.

 

Konsolidacja polskich sieci ma być odpowiedzią na coraz większą ekspansję w nasz krajowych rynek zagranicznych sieci. Handlowcy alarmują, że portugalski kapitał związany z Biedronką przejął już około ćwierć rynku w Polsce.

 

Sieć PoloMarket z główną siedzibą w powiecie inowrocławskim liczy około 420 sklepów W roku 2014 firma ta planuje otworzyć około 50 sklepów.

 

19 kwietnia 1346 roku król Kazimierz III Wielki nadał Bydgoszczy prawa miejskie.

Kosma Złotowski

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.