Jesteś tutaj: Home

Rząd nie przyjął Kontraktu Terytorialnego dla kujawsko-pomorskiego

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne wtorek, 04 listopad 2014 14:32

Na wtorkowym posiedzeniu Rada Ministrów procedowała nad przyjęciem Kontraktami Terytorialnymi dla 9 województwa. Ostatecznie dwa projekty zostały odrzucone, dla województwa łódzkiego i kujawsko-pomorskiego.

Kontrakt terytorialny to umowa zawierana między rządem a samorządem województwa, w której określa się cele rozwojowe i przedsięwzięcia istotne dla rozwoju kraju oraz danego województwa. Zatwierdzone kontrakty mają obowiązywać w latach 2014-2023 – informuje Kancelaria Prezesa Rady Ministrów.

 

Mówiąc krótko, w kontraktach zawarte są najważniejsze zadania inwestycyjne, które mają zostać zrealizowanego w poszczególnych województwach, przy udziale środków finansowych z budżetu państwa. W kujawsko-pomorskim były by to m.in. następujące projekty: budowa drogi S-5; rozbudowa trasy W-Z w Bydgoszczy; przebudowa DK nr 80 z Bydgoszczy do Toriunia; budowa S-10 z Bydgoszcz do Torunia oraz wiele innych projektów.

 

Odrzucenie przez rząd kujawsko-pomorskiego kontraktu oznacza, że będzie on musiał zostać poprawiony przez Zarząd Województwa. Bardzo prawdopodobne, że będą nad tym pracowali już radni i marszałkowie nowej kadencji, gdyż do wyborów samorządowych pozostały niecałe 2 tygodnie.

 

Do tej pory przyjęto 9 Kontraktów Terytorialnych, gdyż już we wrześniu rząd zaakceptował propozycje województw śląskiego i dolnośląskiego.

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

- skumulowana liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 72.

 

Stan na dzień 01.04.2020 r.:

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 84

- liczba osób hospitalizowanych – 74

- liczba osób aktualnie w kwarantannie – 9375

- liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym – 1398

- liczba pobranych próbek - 2301

 

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W dniu 31.03.2020 r skierowałem do Ministra Edukacji Narodowej interpelacje -apel o podjęcia pilnej decyzji o przesunięcie terminu przeprowadzenia w 2020 roku matur, egzaminów zawodowych i egzaminów ośmioklasistów na najbliższy możliwy termin po zakończeniu epidemii i po ustaniu zagrożenia epidemicznego wirusem COVID-Za chwilę przerwa świąteczna i po niej kończy się rok szkolny dla tegorocznych maturzystów