Jesteś tutaj: Home

Czy Urząd Marszałkowski reklamuje na kredyt?

Napisał  Opublikowano w Regionalne czwartek, 06 listopad 2014 00:13

Okazuje się, że reklamowane od kilku dni przez Urząd Marszałkowski inwestycje w infrastrukturę ochrony zdrowia zostały sfinansowane z kredytu. Ciężko zatem tutaj mówić, że ktokolwiek na województwu wymusił tę publikację, tak jak to bywa ze środkami unijnymi. Należy jednak się zastanowić, czy nie zaciągnięto przypadkiem zbyt dużych zobowiązań finansowych, skoro pieniądze wydawane są nawet na reklamy na bydgoskich ulicach?

 

Bilbordów z hasłem – Budujemy nowy szpital – jest na bydgoskich ulicach dość dużo. Sfinansowane zostały one jak wynika z logotypów przez Urząd Marszałkowski oraz należącą do niego spółkę Kujawsko-Pomorskie Inwestycje Medyczne. Publikacja reklamy z uśmiechniętymi lekarzami wywołuje w Bydgoszczy dość duże kontrowersje.

 

Na dodatek jak się dowiadujemy, te inwestycje są finansowane z kredytu, który w przyszłości nasze województwo będzie musiało spłacać.

- Pochwalenie się sukcesem jest rzeczą normalną w pracy samorządowców – przyznaje kandydat na radnego Sejmiku Roman Jasiakiewicz - Natomiast te bilbordy przedstawiają dokonania sfinansowane z zaciągniętego kredytu. Pozostaje zatem pytanie, czy środki pozyskane w ramach kredytu posłużyły do opłacenia tych bilbordów? Czy te środki nie powinny być jednak przeznaczone na poprawę dostępności pacjentów do służby zdrowia?

 

Miejmy nadzieję, że w nowej kadencji radnym uda się tę kontrowersyjną sprawę wyjaśnić.

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

Stan na dzień 04.04.2020 r.:

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie –224

- liczba osób hospitalizowanych – 162

- liczba osób aktualnie w kwarantannie – 11988

- liczba osób objętych nadzorem – 1031

- liczba pobranych próbek – 3499

 

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W dniu 31.03.2020 r skierowałem do Ministra Edukacji Narodowej interpelacje -apel o podjęcia pilnej decyzji o przesunięcie terminu przeprowadzenia w 2020 roku matur, egzaminów zawodowych i egzaminów ośmioklasistów na najbliższy możliwy termin po zakończeniu epidemii i po ustaniu zagrożenia epidemicznego wirusem COVID-Za chwilę przerwa świąteczna i po niej kończy się rok szkolny dla tegorocznych maturzystów