Jesteś tutaj: Home

Zerwana sieć trakcyjna utrudniła funkcjonowanie pociągów

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Regionalne niedziela, 14 grudzień 2014 23:58

W niedziele w życie wszedł nowy rozkład pociągów wszystkich przewoźników. Ruch kolejowy odbywał się w miarę sprawnie, choć pokaźne opóźnienie zaliczył przejeżdżający przez nasz region ekspres Gdynia – Berlin. Utrudnienia tego pociągu były jednak spowodowane awarią sieci trakcyjnej.

W niedzielę oczy opinii publicznej były skierowane głównie na inaugurację szybkich pociągów Pendolino. Jak donoszą media miały miejsce pewne awaria. Włoskie pociągi po kujawsko-pomorskim jednak nie jeżdżą. U nas pojawiły się za to inne problemy związane z awarią sieci trakcyjnej.

 

Pociąg ekspresowy z Gdyni do Berlina na bydgoski dworzec powinien wjechać o godzinie 8:50, z powodu awaria sieci na tym odcinku odnotował on ponad godzinę opóźnienie.

 

Po południu pojawiły się kolejne problemy, na odcinku Gniewkowo – Inowrocław (trasa Toruń – Inowrocław) pękła szyna, z tego też powodu pociągi kierowane były trasą okrężną przez Bydgoszcz, co wiązało się z około godzinnym opóźnieniem. Awarię usunięto po godzinie 19.

Inne utrudnienia związane z wdrażaniem nowego rozkładu jazdy nie były zauważalne. Pociągi Arrivy kursowały bez opóźnień, za wyjątkiem trasy przez Gniewkowo.

 

Miejmy nadzieje, że równie sprawnie pociągi będą kursować w poniedziałek, czyli pierwszy dzień roboczy wedle nowego rozkładu.

 

19 kwietnia 1346 roku król Kazimierz III Wielki nadał Bydgoszczy prawa miejskie.

Kosma Złotowski

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.