Jesteś tutaj: Home

Komisją ds. kontroli wydatkowania środków z UE zajmą się dopiero w nowym roku

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne wtorek, 16 grudzień 2014 11:48

Tak jak przewidywaliśmy, Komisja Regulaminowa i Spraw Poselskich Sejmu zajmie się projektem powołania komisji ,,Kontroli Inwestowania Środków Otrzymanych z Unii Europejskiej” dopiero w nowym roku. Z wnioskiem powołania nowej komisji zwrócił się Klub Parlamentarny SLD – według planu pracy Komisja Regulaminowa miała wydać opinię w listopadzie, ustaliliśmy, że nowym aktualnym terminem rozpatrzenia tego wniosku jest styczeń 2015 roku.

W styczniu minie też rok oczekiwania na rozpatrzenie w ogóle tego wniosku, gdyż do Sejmu projekt wpłynął 22 stycznia bieżącego roku, a sześć dni później Kancelaria Sejmu zdecydowała się go skierować do Komisji Regulaminowej i Spraw Poselskich, gdzie cały czas oczekuje na rozpatrzenie.

 

Na tym jednak proces legislacyjny się nie skończy, gdyż następnie opinia komisji trafi pod obrady Sejmu, stąd też sprawa może ciągnąć się jeszcze kolejnymi miesiącami.

 

W zamyśle inicjatorów powołania nowej komisji było kontrolowanie przez parlamentarzystów sposobu rozdysponowywania środków z Unii Europejskiej przez rząd i podległe mu ministerstwa, a także mówi się o potrzebnie większego patrzenia na ręce marszałkom województw. Większa kontrola marszałków to z kolei postulat wielu środowisk i sił politycznych z województwa kujawsko-pomorskiego.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy