Jesteś tutaj: Home

Kujawsko-Pomorskie na szarym końcu pod względem warunków życia

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne czwartek, 08 styczeń 2015 00:08

Główny Urząd Statystyczny przedstawił zestawienie pt. ,,Warunki życia ludności w województwie kujawsko-pomorskim w 2013 roku”. Porównując poszczególne wskaźniki z pozostałymi województwami, to wraz z województwem świętokrzyskim znajdujemy się na szarym końcu.

Do opracowania porównania warunków życia w kujawsko-pomorskim zresztą kraju wykorzystano 35 zmiennych, które opisują: poziom rozwoju ekonomicznego, wyposażenie w infrastrukturę społeczną, infrastrukturę techniczną oraz warunki środowiska naturalnego.

 

Województwo kujawsko-pomorskie pod względem poziomu życia w 2013 r. plasowało się na końcu listy rankingowej. Kujawsko-Pomorskie najkorzystniej wypadło pod względem warunków środowiska naturalnego i infrastruktury technicznej (12 miejsce w rankingu), natomiast biorąc pod uwagę poziom rozwoju ekonomicznego oraz dostępności do infrastruktury społecznej zajmowało odpowiednio 15 i 16 miejsce spośród województw – czytamy w przedmiotowym opracowaniu.

 

Infrastruktura społeczna, w której wypadaliśmy najsłabiej to wszelkiego rodzaju edukacja z wyszczególnieniem wychowania przedszkolnego, ale także dostępność infrastruktury ochrony zdrowia, opieka społeczna i aktywność kulturalna.

 

Opracowanie to przedstawia także prognozy demograficzne dla kujawsko-pomorskiego. Do 2020 roku liczba mieszkańców spaść ma o prawie 27 tys., zaś do roku 2050 ubyć nas ma o prawie 293 tys.

 

 

 

 

 

19 kwietnia 1346 roku król Kazimierz III Wielki nadał Bydgoszczy prawa miejskie.

Kosma Złotowski

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.