Jesteś tutaj: Home

Budowa S10 może się znacząco opóźnić

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne wtorek, 20 styczeń 2015 16:57

Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju opracowało program budowy dróg krajowych na lata 2014-2023. Nie znajdziemy w nim jednak zapisów odnośnie drogi ekspresowej S10, co zdaniem posła Piotra Króla pozwala mieć obawy, że do 2023 budowa odcinków tej drogi w kujawsko-pomorskim się nie rozpocznie.

Droga S10 miałaby ułatwić komunikację samochodową pomiędzy największymi miastami województwa kujawsko-pomorskiego, czyli Bydgoszczy i Torunia. W rezultacie mieszkańcy zachodniej części województwa, którzy wybierają się w podróż na południe Polski, mieli by łatwiejszy dostęp do autostrady A1.

 

W dalszych planach jest także budowa drogi S10 na wschód od Torunia do Płońska, w celu lepszej komunikacji naszego województwa z Toruniem oraz na zachód od Bydgoszczy do Piły, a następnie Szczecina.

 

Zasiadający w sejmowej Komisji Infrastruktury poseł Piotr Król nie kryje zaniepokojenia brakiem drogi S10 w tym dokumencie, informując nas przy tym, iż podjął już interwencje w tej sprawie. Jutro parlamentarzysta sprawę ma przybliżyć radnym na sesji Rady Miasta Bydgoszczy.

 

Poseł Piotr Król apeluje przy tym do środowisk społecznych, o wyrażanie opinii do Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju w tej sprawie.

 

Priorytety według programu budowy dróg krajowych na lata 2014-2023. Na niebiesko inwestycje planowane do realizacji. Infografika: MiR

 

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

- skumulowana liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 72.

 

Stan na dzień 01.04.2020 r.:

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 84

- liczba osób hospitalizowanych – 74

- liczba osób aktualnie w kwarantannie – 9375

- liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym – 1398

- liczba pobranych próbek - 2301

 

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W dniu 31.03.2020 r skierowałem do Ministra Edukacji Narodowej interpelacje -apel o podjęcia pilnej decyzji o przesunięcie terminu przeprowadzenia w 2020 roku matur, egzaminów zawodowych i egzaminów ośmioklasistów na najbliższy możliwy termin po zakończeniu epidemii i po ustaniu zagrożenia epidemicznego wirusem COVID-Za chwilę przerwa świąteczna i po niej kończy się rok szkolny dla tegorocznych maturzystów